Google Şifre Güvenliği Bakın Nasıl Sağlanacak!

Google şifre güvenliği

Herkesi yakından ilgilendiren Google şifre güvenliği, yeni bir sistemle korunacak. Bu sayede mağduriyetlerin en az seviyeye indirilmesi amaçlanıyor. İşte Google tarafından geliştirilen yeni güvenlik önlemi.

Dünya genelinde yaklaşık olarak 3,5 milyar kişi akıllı telefon bulunduruyor. Bu cihazların hemen hemen hepsi Android ve İOS kullanıyor. Bunlar dışında herhangi bir alternatif neredeyse imkansız gibi görünüyor. Google Chrome’un iOS ve Android sürümleri ise yine milyarlarca kişi tarafından tercih ediliyor. Ancak tüm şifrelerimizi de kendi içinde barındıran Google, ek güvenlik önlemleri alma konusunda bir hayli kararlı. Özellikle de bazı finans güvenlik konuları burada devreye giriyor.

Google şifre güvenliği uyarılarla artırılıyor

Google Chrome kullanan kişilerin çok ciddi bir bölümü tarayıcıya şifreleri de kaydediyor. Böylece hem şifre güvenliği sağlanıyor hem de sürekli yeni şifreleri girme zahmetine girilmemesi sağlanıyor. Peki Google platformu bu güvenliği sağlarken nelere dikkat ediyor? Yeni güncelleme ile birlikte bu güvenlik önlemleri çok daha üst boyutlara çıktı diyebiliriz.

Google şifre güvenliği

Chrome 86 ile birlikte kullanıcılar bundan sonra şifrelerine sızma olursa bildirim alacaklar. Böylece tüm bilgilerin korunması amaçlanıyor. Platform içerisinde kayıtlı şifreleriniz, herhangi bir izinsiz giriş durumunuzda hızlıca değiştirilebilecek. Siz hangi platforma girmek isterseniz girin, yine aynı uyarıyı alabilirsiniz. Google şifre güvenliği sağlanması için atılan bu adım önemli bir fark yaratabilir. Birçok kullanıcı şifrelerine saldırı olduğunda kendisini koruyabilecek.

Apple ürünlerinde kullanılacak Chrome uygulamasında, farklı bir önlem daha alınabilecek. Biyometrik doğrulama sistemi sayesinde güvenlik korumanız daha işlevsel hale gelecek. Google şifre güvenliği, tüm bu gelişmeler sayesinde beklenenden daha çok öne çıkabilir. Son olarak şirket masaüstü ve Android versiyonlarını da unutmadı. Güvenli olmayan formlar doldurulurken yine aynı şekilde uyarı alınacak. İndirim gibi ifadeler içeren bağlantılar ise, Google şirketinin yakın takibinde. Korsan gruplarının en çok kullandığı yöntemlerden birisi de hiç şüphesiz indirim mesajlarıdır. Bu tür mesajlardaki bağlantılara tıklayanlar, hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabiliyor. Sizce Google güvenlik önlemleri yeterli mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşmanız mümkün.

İlgili Haberler:

>> Oppo A72 incelemesi: 3000 TL Altında Makul Bir Akıllı Telefon

>> Google Camera Go, HDR ve gece modu özelliklerine sahip olacak!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here