Apple, Samsung ‘u mu Taklit Etti? Dikkat Çekici Paylaşım!

Her sene büyük akıllı telefon üreticilerinden amiral gemisi modeller görüyoruz, bu artık normal bir döngü. Özellikle de Apple ve Samsung ‘un modelleri merak ediliyor. Bazen de firmaların birbirlerinden ufak tefek esinlenmeleri de oluyor. Bu haberimizde de bu konuya değineceğiz.

Bildiğiniz gibi Apple, birkaç gün önce iPhone 13 ailesi için yeni bir renk seçeneği olarak “yeşil” rengi duyurmuştu. Ülkemizde de “Köknar Yeşili” olarak adlandırılan yeni seçenek, 18 Mart itibarıyla ön siparişe açılacak, 25 Mart itibarıyla da resmen satışta olacak.

Bu arada, iPhone 13 ailesinin en uygun fiyatlı üyesinin iPhone 13 mini olduğunu belirtelim. Yeşil renk seçeneği de bulunan ürün, 17.499 TL’lik başlangıç fiyatına sahip. Bu, tabii ki zamlı bir fiyat. Apple, yakın zamanda ülkemizde sattığı ürünlerine yeni zamlar yapmıştı.

Tekrar konumuza dönecek olursak…

Hatırlarsanız bundan birkaç sene öncesinde altın rengi popülerdi ve pek çok firma harekete geçmişti. Apple ve Samsung’un da bu rengin kullanıldığı ürünleri vardı.

Günümüzde de yeşil renk popüler. Apple’ın bu rengi kullanması da sevindirici. Dikkat çekici bir detay ise, bu rengi yakın zamanda Samsung’un da tercih etmiş olması. Samsung’un yeni amiral gemisi ailesi Galaxy S22’de de “yeşil” renk seçeneği bulunuyor.Apple, Samsung 'u mu Taklit Etti? Dikkat Çekici Paylaşım!Tabii burada “Ne var yahu, renkler firmaların tekelinde değil ki, isteyen istediği renkte ürün üretebilir” diyebilirsiniz. Haklısınız da, ama bazen firmalar bu tip benzer hamlelere “esprili dille” yaklaşım gösterebiliyor. Bu, bazen de “Bakın önce biz yapmıştık, bizden görmüşler ve onlar da yapmışlar” düşüncesini de doğurabiliyor.

Samsung Mobile Amerika’nın Twitter hesabında, geçtiğimiz günlerde kısa, ama dikkat çekici bir mesaj paylaşıldı ve denildi ki…

“Ultra? Yeşil? Bugün içtenlikle gurur duyuyoruz.”

Buradan da anlaşılabileceği gibi, Apple’a ufak bir gönderme söz konusu. Bu mesajı beğenen ve paylaşan teknoloji severler olduğu gibi, durumun abartılmaması gerektiğini savunanlar da var. Peki siz ne dersiniz?


Yeşil, güzel bir renk, değil mi? Hatta pek çok kullanıcının da favori rengi. Apple’ın bu yönde hamle yapması tabii ki güzel.

İlgili Haberler

>> Twitter ‘a Yeni Bir Özellik Daha: Klasik Akışa Veda Edebilirsiniz!