Pera Palas’ta Gece Yarısı, Zirvede! Netflix Türkiye’de Şu an En Çok İzlenen 10 Yapım

Pera Palas’ta Gece Yarısı, son dönemde Netflix’in en popüler yerli dizi projesi diyebiliriz. Hazal Kaya’nın başrolde yer aldığı yapım, bünyesinde pek çok fantastik ve eğlenceli detaylar barındırıyor. Kaya’ya Tansu Biçer, Selahattin Paşalı, Engin Hepileri ve James Chalmers gibi isimler de eşlik ediyor.

.

Dizinin Netflix sayfasındaki kısa açıklamayı burada da paylaşmamız gerekirse:

“Tarihi Pera Palas Oteli ile ilgili bir yazı hazırlarken kendini bir anda geçmişte bulan gazeteci Esra, Türkiye’nin kaderini değiştirebilecek bir komployu durdurmalıdır.”

Aslına bakarsanız dizi, gösterime girer girmez sosyal medyada pek çok tartışmanın da odak noktasında yer aldı. Tartışma konuları ise, genelde iki ana başlığa ayrılıyor:

İlk başlık, Hazal Kaya’nın ta kendisi. Sosyal medyadaki yorumlarda genel kanı, Kaya’nın kötü bir oyunculuk sergilediği ve yapmacık göründüğü yönünde.

İkinci başlık ise, Mustafa Kemal Atatürk ve kurtuluş mücadelesinin bir dizide ufak tefek detaylarla geçiştirilmemesi gerektiği…

Hazal Kaya, konuyla ilgili bir açıklama yapmış ve normal eleştirileri kabul ederken haksız tepkiye ve nefrete dönüşen eleştirilere ise sert çıkmıştı.

Dizi hakkında siz ne düşünüyorsunuz bilmiyoruz, ama dizinin hâlâ Netflix Türkiye’de en popüler dizi olduğunu söyleyebiliriz. “Peki ya ilk 10’da hangi yapımlar var?” diye soruyorsanız, onun da cevabını verelim.

Pera Palas'ta Gece Yarısı, Zirvede! Netflix Türkiye'de Şu an En Çok İzlenen 10 Yapım

Netflix Türkiye’de şu an en popüler 10 yapım şöyle:

1. Pera Palas’ta Gece Yarısı
2. The Last Kingdom
3. Kardeş Payı
4. Vikings Valhalla
5. Pieces of Her
6. Kaçak Gelinler
7. Kaçamak
8. Inventing Anna
9. En Soğuk Düşman
10. Savaşın Gölgeleri

Eğer “Bu akşam ne izlesem?” diye düşünüyorsanız, belki de bu liste işinize yarar.

Tarihi detaylarla dolu bir mekân: Pera Palas Hotel

Pera Palas Hotel, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alan bir oteldir. Yüksek standartlarda hizmet verebilmek için yapılan ve açılış balosu 1895 yılında gerçekleştirilen bina, sayısız önemli ismi misafir etti, ki bu isimlerden en önemlisi de Gazi Mustafa Kemal Atatürk idi. Atatürk, 1917 yılından itibaren pek çok kez bu otelde konaklamıştı.

Türkiye’nin Avrupa standartlarındaki ilk oteli olan Pera Palas, günümüzde de hizmet veriyor ve müze olarak da kullanılıyor. Daha fazla bilgi almak için otelin resmi websitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Twitter ‘a Yeni Bir Özellik Daha: Klasik Akışa Veda Edebilirsiniz!

. . . .