Apple Watch 8 Vücut Isısı Ölçebilecek: İşte Özellikler!

Apple Watch Pro

Apple Watch 8.nesil hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte yeni teknolojiler ile karşımıza çıkacak olan yeni model hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere son zamanlarda giyilebilir teknoloji ürünlerinde yeni teknolojiler karşımıza çıkıyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda gerçekleşen MMWC2022 etkinliğinde Huawei tarafından tansiyon ölçen akıllı saat geliştirilmişti. Hatta söz konusu modelin önümüzdeki aylarda Türkiye’ye geleceği de biliniyor. Apple ise, Watch serisinin yeni modelinde vücut ısısı ölçebilen akıllı saat ile karşımıza çıkacak. Bununla beraber yeni model hakkında bazı ayrıntılar da ortaya çıkmış durumda. İşte ülkemizde de satışa sunulacak, önümüzdeki aylarda karşımıza çıkması beklenen 8.nesil Apple Watch modeli hakkında ilk ayrıntılar.

Apple Watch 8 Vücut Isısı Ölçebilecek: İşte Özellikler!

Apple Watch 8

Geçtiğimiz günlerde Watch 8.nesil hakkında bazı detaylar ortaya çıkmıştı. Artık yeni modelin, hem tanıtım tarihi, hem de sunacağı teknik özelliklere ilişkin birçok detay belli oldu. İddialara göre Apple Watch 8 modeli, vücut ısısı ölçebilecek. Geçtiğimiz haftalarda bu iddialar, Apple tarafından sızdırılan raporlarda ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan Watch 7 modeli için de böyle bir özellik söz konusu idi. Fakat iddialar gerçeği yansıtmadı ve Watch 7 modelinde vücut ısısı ölçme özelliği gelmemişti. Fakat artık serinin yeni modelinde söz konusu özleliğin geleceğine kesin gözüyle bakıldığını belirtelim.

Ayrıca yeni modelin ne zaman tanıtılacağına dair de sızıntılar mevcut. İddialara göre Watch 8 modeli, bu yılın 3.çeyreğinde piyasaya sürülecek. 2022’nin ikinci yarısında tanıtılacağı kesin olan modelin, vicut ısısı ölçümünden farklı olarak yeni teknolojilerin sunulacağı da iddia ediliyor.

İddialara göre Apple’ın, bu sensöre sahip bir cihaz üretebilmesi için gereken kalite gereksinimleri karşılanırsa Watch 8 modelinde beklenen özellik gelecek. Fakat eğer Apple tarafından bu gereksinimler karşılanmazsa, vücut ısısı ölçen bir Apple akıllı saati için uzun yıllar bekleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde akıllı saat hakkında daha fazala ayrıntı oryaya çıkacaktır. Önümüzdeki günlerde vüvut ısısı ölçmesi beklenen Watch 8 cihazı hakkında ortaya çıkan sızıntılardan haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Redmi Note 12 Serisi Orta Segmentte Fark Yaratacak!

>> AnTuTu Nisan Ayının En Güçlü Akıllı Telefonlarını Açıkladı!