AnTuTu Nisan Ayının En Güçlü Akıllı Telefonlarını Açıkladı!

AnTuTu Nisan

AnTuTu Nisan ayı en güçlü telefonlar listesi açıklandı. İşte Nisan ayı itibariyle alınabilecek en güçlü akıllı telefonlar.

Bildiğiniz üzere AnTuTu, her ay, en güçlü telefonlar listesini açıklıyor. Bu ay için açıklanan listede ise Çin’li markaların lider olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Xiaomi ve Xiaomi’nin alt markaları listede büyük oranda yer kaplıyor. Önümüzdeki dönemde de bu liderlik devam edecek mi, yoksa dünyada tek marka haline mi gelecek merak konusu. Fakat söz konusu listede Apple iPhone modellerinin olmadığını belirtelim. Muhtemelen Apple modelleri bu listelerde olsaydı, ortaya çık daha farklı ve şaşırtan bir liste çıkardı. İşte AnTuTu tarafından açıklanan Nisan 2022 için en iyi 10 Android telefonu.

AnTuTu Nisan Ayının En Güçlü Akıllı Telefonlarını Açıkladı!

AnTuTu, söz konusu listeyi, 3 kısma kategorize etmiş durumda. Bu cihazlar, amiral gemisi, amiral gemisi altı ve alt segment olarak sıralanıyor. AnTuTu, bu kategorilerin en iyisini listelediğini de belirtelim.

AnTuTu En Güçlü Amiral Gemisi Telefonlar

AnTuTu Nisan

Listeyi incelediğimizde, Nisan ayının en güçlü telefonu, Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 yongasına sahip olan Black Shark 5 modeli oldu. Oyun telefonu olarak karşımıza çıkan cihaz, 1.062.747 puan ile liderliğe oturmuş durumda. Listenin devamını genel olarak incelediğimizde Çinli markaların hakim olduğunu görüyoruz. Ayrıca listede bulunan bütün modeller, Snapdragon 8 Gen1 yongasına sahip. Bu yüzden söz konusu işlemcinin piyasanın lideri olduğunu belirtelim.

AnTuTu En Güçlü Amiral Gemisi Altı Telefonlar

AnTuTu Nisan

Listemizde, orta segmentin üst basamaklarına hitap eden modelleri incelediğimizde, ilk sırada Redmi K50 bulunuyor. Ayrıca listedeki modelleri genel olarak incelediğimizde, neredeyse bütün modellerin Snapdargon 870 ve Dimensity 8100 olduğunu belirtelim.

AnTuTu En Güçlü Orta Segment Telefonlar

AnTuTu Nisan

Genel olarak uygun fiyata karşımıza çıkan fiyat performans odaklı akıllı telefonlara baktığımızda ise zirvede iQOO Z5 modeli bulunuyor. Bu listede, orta segmnette en çok tercih edilecek yonga olarak görülen işlemci ise Snapdragon 778G.

AnTuTu’nun paylaştıüı verileri incelediğimizde, piyasadaki üretici sayısı az olduğu için, en güçlü modelerde tercih edilen işlemciler, neredeyse aynı üreticiye ait. Bu yüzden işlemci üreticilerin sayısının artması, rekbaeti ve ucuzluğu da beraberinde gerirecektir.

İlgili Haberler

>> 2022 Yılında Bu Kriptolar Uzaya Uçabilir: Beklenti Çok Büyük,

>> Xiaomi 12T Pro İşlemci Tarafında En Güçlüsü Olacak: iPhone’cular Üzgün!