Apple Watch, Hastalık Belirtilerini Aylar Öncesinden Vermiş

Apple Watch Pro

Apple Watch akıllı saat, gelişmiş sensörleriyle yine bir hastayı aylar öncesinden uyardı. Eğer bu saate sahipseniz, onu dinleseniz iyi olur.

Lauren isimli TikTok kullanıcısı, geçtiğimiz günlerde bir TikTok videosu hazırladı ve gelişen hastalığı hakkında Appl Watch akıllı saatin aslında nasıl da aylar öncesinden uyarılarda bulunduğunu açıkladı.

Lauren, Sidney’de yaşayan bir hemşirelik öğrencisi ve aynı zamanda bir Apple Watch akıllı saat kullanıcısı. Belirttiğine göre saat, aylar öncesinden sağlığında yaşanana düşüşü kaydetmeye başlamış. Yine de Lauren, bildirimleri kapattığı için bu gelişmelerden hemen haberdar olamamış. Özellikle kalp atış hızında yaşanan değişimler, hastalığının önemli bir belirtisiydi. Ayrıca saat, vücuttaki oksijen tüketiminde yaşanan düşüşü de tespit etmiş. Ki buna bağlı olarak yorgunluk, sinirli olma ve ciltte kuruluk gibi belirtiler de yaşanmış.

Genç öğrenci, şu an tiroid sorunu yaşıyor ve Apple Watch’a dikkatli bakmadığı için üzgün hissettiğini belirtiyor. Çünkü eğer saatteki bildirimleri takip etseydi, belki de doktora daha erken gidecek ve daha erken iyileşme sürecine dahil olabilecekti.

Tabii Apple, bu saatin tıbbi bir ürün olmadığını hatırlatıyor ve Lauren de bunu tekrarlıyor. Yine de, tıbbi bir ürün olmasa da, tıbbi yardım alabilmek için önemli hatırlatmalar yapabildiği de bir gerçek.

Apple Watch, Hastalık Belirtilerini Aylar Öncesinden Vermiş

Tabii ki bu, Apple Watch’ın dahil olduğu ilk olay değil. Daha evvel de defalarca Apple Watch sayesinde pek çok kişinin hayatının kurtulduğuna dair haberler gelmişti. Örneğin…
Geçtiğimiz ay, Teksas’ta bir kadın, otel odasında düşmüş ve başını vurduğu için bir süre kendinden geçmişti. Kolunda takılı olan Apple Watch saati ise, düşme algılama sistemi etkinleştirilmiş haldeydi. Dolayısıyla düşmeyi algıladığı gibi sağlık ekiplerine otomatik olarak haber vermiş ve belki de kadının hayatını kurtarmıştı.

Apple Watch, pek çok gelişmiş sensöre ve gelişmiş yazılıma sahip. Dolayısıyla eğer bu saati kullanıyorsanız, tüm sensörlerinden ve servislerinden olabildiğinde faydalanmanızı öneriyoruz. Ne olur ne olmaz, yanınızda sanal da olsa yardımcı bir asistan barındırmanız önemli.

İlgili Haberler

>> The Lord of the Rings: The Rings of Power Teaser Trailer (Video) Yayınlandı!