Xiaomi Black Shark 5S Sızdırıldı: Kusursuz Oyun Deneyimi!

Black Shark 6

Xiaomi Black Shark 5S serisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte performans odaklı oyuncu telefonu serisi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Son zamanlarda oyuncu telefonlarına olan ilgi artmış durumda. Özellikle Mobil E-Spor sektörünün gelişmesi ile beraber oyuncu telefonları daha çok tercih edilmeye başlandı. Bununla beraber Call of Duty ve Battlefield gibi bilgisayar tarafında efsaneleşen oyunlarının mobil sürümü de birer birer telefonlara gelmeye başladı. İnsanların zamanında bilgisayarda oynadığı bu oyunların telefon versiyonlarının gelmesi ise oyuncu telefonlarının sevilmesindeki en büyük etkenlerden biri oldu diyebiliriz. Xiaomi’nin Black Shark serisi ise oyuncu telefonu tarafında rakipsiz olarak anılıyor. Geçtiğimiz aylarda Black Shark 5 serisi ile iki farklı model tanıtılmıştı. Söz konusu performans odaklı modelleri Black Shark 5 ve 5 Pro olarak karşımıza çıktı. Sonunda serinin daha güçlü versiyonu hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Black Shark 5S serisi altında tanıtılacak olan modeller, piyasadaki en güçlü işlemcilerden güç alacak. Bu yüzden söz konusu modellerin, oyun odaklı akıllı telefonlar arasında en güçlüsü olabilir. Fakat söz konusu seri, resmi olarak Türkiye’de satılmayabilir. Çünkü oyun odaklı Black Shark 5 serisine ait hiçbir model Türkiye’ye gelmemişti. Muhtemelen serinin yeni modeli de Türkiye’ye gelmeyecektir.

Xiaomi Black Shark 5S Sızdırıldı: Kusursuz Oyun Deneyimi!

Black Shark 5S

Blach Shark 5 serisi ile birlikte iki model bizleri karşılamıştı. Balack Shark 5 modelinde, Qualcomm imzalı Snapdragon 870 bizleri karşılıyordu. Oyun odaklı bir akıllı telefona göre, yıllar önce çıkan amiral gemisi işlemcisi kullanıcıları üzmüştü. Fakat serinin Pro modelinde karşımıza çıkan 8 Gen 1 işlemcisi ile piyasada liderliğe oynamıştı. Black Shark 5S modeli ise, daha güçlü özellikler ile karşımıza çıkıyor.

Çin sosyal medya platformu Weibo’da Digital Chat Station kaynağının ortaya çıkardığı bilgilere göre seri hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıktı. Seriş ile tanıtılacak olan iki modelde de FHD+ çözünürlüğünde 6.67 inçlik OLED panel bizleri karşılayacak. Aynı zamanda bu ekranın 144 Hz çözünürlüğünde olacağı da iddia ediliyor. 5S modeli, 64 MP kamera ile gelirken, Pro modelinde 108 MP kamera bulunacak. 4.790 mAh’lık pil ile gelen seri, bu pili 120W hızlı şarj ile destekliyor.

İlgili Haberler

>> 24 Saatte İş Türkiye ile Latin Amerika arasındaki köprü oluyor

>> Huawei Mate 50 Pro Ortaya Çıktı: Adam Geldi Adam!