Astro Slide 5G desteği ve fiziksel klavyeyle gelecek

Astro Slide, fiziksel klavyeye sahip olarak gelecek Android telefonun teknik özellikleri güncellendi. Akıllı telefonu geliştiren Planet Computers, telefonun nasıl bir donanıma sahip olacağını tüketicilerle paylaştı. İşte detaylar.

Bir süredir proje fonlama sitesi Indiegogo’da bulunan Planet Computers, fiziksel klavyeye sahip akıllı telefonunu tanıttı. Klavyeli bir telefona özlem duyanlar için merakla beklenen telefon bu sene içerisinde tüketici ile buluşacak.

Planet Computers, fiziksel bir klavyeye sahip olan ayrıca 5G desteği bulunan akıllı telefonu Astro Slide’ın özelliklerini tanıttı. Astro Slide’ın fiziksel klavyesi ile tam işlevli bir mikro bilgisayara dönüşüyor.

Planet Computers, tanıttıkları akıllı telefon projesi ile Indiegogo üzerinden dikkatleri üzerine çekip bağış toplamaya başlamıştı. Akıllı telefon topladığı ilgiyle beraber resmiyete kavuşmuştu ve çıkış tarihi verilmişti. Planet Computers, piyasaya çıkartacağı akıllı telefonunun sahip olacağı özellikleri açıkladı.

astro slide

Astro Slide özellikleri 

Akıllı telefonun üreticisi olan Planet Computers, son paylaştığı duyuruda 5G desteğine de sahip olacak olan akıllı telefonu Astro Slide’ın teknik özelliklerine yer verdi. Şirketin paylaştığı son teknik özellikler daha önceden paylaşılan teknik özellikleri arasında bazı farklılıklar var. En büyük farklılık ise yonga seti tarafında oldu.

Akıllı telefon ilk defa özellikleri paylaşıldığında yonga seti tarafında MediaTek’in Dimensity 1000 işlemcisi bulunacağı açıklanmıştı. Ancak son paylaşılan bilgilere göre bu işlemci yerine yine MediaTek’in Dimensity 800 işlemcisinin yer alacağı açıklandı. Akıllı telefonla paylaşılan başka bir bilgi ise doğrudan Android 11 sahip olacağı.

Akıllı telefonun birkaç yerinde daha değişikliğe gidildi. Daha önce 5 megapiksel çözünürlüğe sahip olacağı açıklanan ön kameranın 13 megapiksel olacağı açıklandı. RAM tarafında ise daha önce 6 GB RAM’e sahip olacağı açıklanan akıllı telefon RAM kapasitesi 8’e yükseltilmiş durumda.

Astro Slide’ın diğer özellikleri ise SD kart yuvası ile desteklenen 8 çekirdekli 5G işlemci ve 128 GB depolama alanına sahip. Gorilla Glas ile korunan AMOLED renkli FHD+ ekrana sahip akıllı telefon video ve fotoğraf çekimi bakımında oldukça yeterli.

Astro Slide, 2021 yazında dünya çapında satışa sunulacak.

>>Akıllı saatler yardımıyla Covid-19 tespit edilebilir!