Motorola Capri kod adlı modelin ismi belli oldu!

Motorola G30 Capri

Geçtiğimiz ay, Capri kod adıyla görülen Motorola modelinin ismi ortaya çıktı. Bazı özellikleri belli olan cihaz hakkında işte tüm detaylar.

Geçtiğimiz ay FCC sertifikasını alan ve GeekBench’te görülen Motorola Capri olarak bildiğimiz XT-2129 modeli hakkında bir çok haber çıkmıştı. Merakla beklenen serinin Motorola G30 olarak adlandırılacağı ortaya çıktı. Böylece yakında tanıtılacak serinin Motorola G30 ve G30 Plus adında iki adet modeli olacağı da kesinleşmiş oldu. İşte yeni seri hakkında sızdırılan ilk detaylar.

Motorola G30 Capri

Motorlara Capri (G30) neler sunacak

Ortaya çıkan raporlara göre Motorola G30 modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Motorola’nın Capri kod adlı telefonu Snapdragon 662 yonga setinden güç alacak. Aynı zamanda 720 x 1600 piksel HD+ çözünürlüğünde, damla çentikli bir ekrana sahip olacak. Bununla beraber 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolamaya sahip olacağı da iddia edilenler arasında. Fakat yeni modelin, mikroSD kart yuvasına sahip olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Motorola G30 Capri

Cihazın tasarım görüntüleri henüz ortaya çıkmadı. Fakat edinilen bilgilere göre, damla çentiğe sahip Capri modeli, 8 MP değerinde ön kameraya sahip olacak. Bununla beraber arkasında ise dörtlü kamera kurulumunun tercih edileceği düşünülüyor. Bunalar; 48 MP ana kamera, 8 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera, 2 MP makro lens ve 2 MP derinlik kamerası olması bekleniyor.

Motorola Capri Plus (G30 Plus) neler sunacak

Serinin G30 Plus isimli modeli hakkında da bazı ayrıntılar ortaya çıkmış durumda. İddialara göre serinin Plus versiyonu 90 Hz tazeleme oranına sahip bir ekrana sahip olacak. Bununla beraber 13 MP değerinde ön kamera ile kutudan çıkacağı iddia ediliyor. İddialara göre Plus modeli de dörtlü kamera kurulumu ile karşımıza çıkacak. Bunlar; 64 MP değerinde ana kamera, 13 MP ultra geniş açılı lens, 2 MP makro ve 2 MP derinlik kamerası olacak. Plus modelinin hangi işlemciye sahip olacağı henüz belli değil. Fakat 4 GB / 6 GB RAM ve 64 GB / 128 GB dahili depolama seçenekleri ile gelmesi bekleniyor.

Motorola’nın G30 ve G30 Plus modellerinin, 2021 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Motorola Nio, uygun fiyatlı amiral gemisi model olacak!

>> Motorola Moto G 5G görüntüleri ve özellikleri sızdırıldı