Asus Zenfone 11 Ultra Tasarımı Görücüye Çıktı. İşte Görseller!

Tayvanlı teknoloji şirketi Asus, yakın zamanda resmi olarak yeni akıllı telefonlarını görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Gizmochina’daki bilgilere göre şirketin Asus Zenfone 11 Ultra modeline ait görseller ve teknik özellik bilgileri sızdırıldı. Biz de bu detayları sizlerle paylaşalım.

Asus Zenfone 11 Ultra’ya ait olduğu iddia edilen görseller ve teknik özellik bilgileri paylaşıldı. 11 Ultra, 6.78-inch FHD+ AMOLED LTPO ekran ve Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 8 Gen 3 çipsetiyle gelebilir. Tabii dahası da var.

Asus Zenfone 11 Ultra özellikleri (An itibarıyla söylenti boyutunda):

Ürün, 6.78 inç değerde AMOLED LTPO ekranla gelebilir. FHD+ çözünürlük sunması beklenen ekran, 144Hz tazeleme değeri sunabilir. Son dönemdeki pek çok üründe 90Hz ve 120Hz tazeleme değerlerini görüyoruz. 144Hz değeri, haliyle daha üst seviye performans, daha premium his sunabilir. Ek olarak, ekrana yedirilmiş çok hızlı bir parmak izi okuyucu sensörün de olacağından bahsediliyor.

Telefonda Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 çipsetinin kullanılması bekleniyor. Kısacası bu, amiral gemisi ünvanına sahip bir telefon. 16 GB of LPDDR5x RAM ve 1TB UFS 4.0 dahili depolama gibi gerçekten heyecan verici, yüksek performansı müjdeleyen detaylardan da söz ediliyor.

Asus Zenfone 11 Ultra Tasarımı Görücüye Çıktı. İşte Görseller!

Peki ya kameralar? 50+13+32MP arka kamera diziliminden söz ediliyor. Evet, biraz farklı bir dizilime benziyor. Ana kamerada IMX890 sensör tercih ediliyor ve ek olarak OIS detayının olacağından da bahsediliyor. Bu da hareketli çekimlerde dahi net detayların daha kolay yakalanabilmesine imkân sunacaktır. 32MP kamerada da 3x optik zoom özelliğinin olacağından bahsediliyor.

Pil tarafına baktığımızda ise, tek şarj ile bir günü geride bırakmanıza yardımcı olacak 5500mAh kapasite var. Bu pilin 65w kablolu hızlı şarj ve 15w kablosuz şarj desteği sunacağı söyleniyor.

Asus Zenfone 11 Ultra’nın tasarım detaylarına baktığımızda…

Asus Zenfone 11 Ultra’nın mavi, siyah, gri ve turuncu renk seçenekleriyle teknoloji severlerin beğenisine suunlması bekleniyor.

Ürünün düz bir ekranı var. Köşelerden yumuşatılmış hatlara sahip ve selfie kamera da üst orta kısma konumlandırılmış.

Arka tarafta tasarım motifleri dikkatlerden kaçmıyor. Tabii kamera bölgesi, dışarı doğru çıkıntılı tasarlanmış ve siyah renk harici bir renk tercih edilmemiş.

 

Asus Zenfone 11 Ultra Tasarımı Görücüye Çıktı. İşte Görseller!

İlgili Haberler

>> Yeni Xbox Konsolu mu Geliyor?