Yeni Xbox Konsolu mu Geliyor?

Yeni Xbox konsolu için hazır mısınız? Görünüşe göre Microsoft’un oyun teknolojileri bölümünün bu yönde planları var. Şirket, şu sıralar Game Pass servisiyle milyonlarca oyuncuya popüler oyunlar sunabiliyor ama öte yandan Xbox donanım satışlarında rakibi Sony PlayStation’ın çok gerisinde olduğu da bir gerçek. Şirket, yeni konsoluyla sektöre yeni bir heyecan getirebilir. Üstelik bu konsol, “taşınabilir konsol” da olabilir. Bu yönde de söylentiler var.

Microsoft, yakın zamanda yeni Xbox konsoluyla karşımıza çıkabilir. Üstelik bu ürünün bir taşınabilir konsol olabileceği de söylentiler arasında. Teknik özelliklerinin mevcut Xbox konsollarıyla hemen hemen aynı olacağı ama öte yandan fiyatının daha yüksek olabileceği konuşuluyor. Bir diğer söylenti ise, el konsolu olduğu için daha düşük teknik özelliklerle donatılacağı ve mobil AAA oyun deneyimini daha uygun fiyata sunabileceği.

Yeni Xbox konsolunun tasarımında radikal farklılıklar olabilir

Gizmochina sitesinde yer verilen bilgilerde, Microsoft’un yeni konsol tasarımı için yeni bir tasarım ekibi tercih edeceği bildiriliyor. Sektörün içindeki isimlerden olan Nick Baker’ın belirttiğine göre şirket, yeni ürünün tasarımı için Surface ekibiyle hareket edebilir. Surface ekibinin daha önce de taşınabilir cihazlar hazırladığını göz önünde bulundurursak, “taşınabilir Xbox” söylentilerinin arkasındaki en önemli dayanak olarak bu unsur gösteriliyor.

Günümüzde Sony PlayStation 5 konsol satışlarının çok iyi gittiğini, mevcut Xbox konsol satışlarının ise neredeyse PS5’in yarısında olduğunu görüyoruz. Zaten rakamlardan Microsoft da memnun değil ama yine de yeni donanımlar hazırlama konusunda heyecanlı olduklarını da saklamıyorlar.

Yeni Xbox Konsolu mu Geliyor?

Phil Spencer’ın yakın zaman Xbox oyuncuları için yeni planlarını açıklaması bekleniyor

Bir süre önce yaptığımız haberimizde, Xbox bölüm başkanı Phil Spencer’ın şu sözlerine yer vermiştik: “Sizi dinliyor ve duyuyoruz. Önümüzdeki hafta bir etkinlik planlıyoruz ve burada Xbox’ın geleceğiyle ilgili vizyonumuzu sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın.”

Belki de yeni cihaz için ilk bilgiler bu etkinlikte paylaşılır?

Bildiğiniz gibi Microsoft, yakın zamanda ZeniMax Media ve Activision Blizzard gibi devleri satın alarak Xbox çatısı altında toplamıştı. Sony’nin “Tekelleşme” tarafında endişeleri olsa da, resmi makamlarca farklı bir karar çıkmadı ve şu an işler yolunda gibi görünüyor. Zira Microsoft, kendine ait markaları yalnızca Xbox ve PC’de tutma taraftarı değil. Aksine, daha fazla platforma getirerek daha fazla kazanç elde etme düşüncesinde.

Yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Orta Seviyenin Yeni Yıldızı Olabilir: Vivo V30 Pro Özellikler