Audi Araç Üretimini Durduruyor: İşte Şirketin Yeni Planı

Audi araç üretimi

Audi araç üretimini durduracak. İçten yanmalı motorlara veda ediliyor. Bu sayede daha çevreci araç kullanımı gerçekleşecek.

Dünyanın en büyük otomotiv devleri içerisinde yer alan Audi sürekli olarak yeni gelişmelere imza atıyor. Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre Audi belki de elektrikli modellere geçiş yapan en büyük marka olarak kendisine yer bulmayı başaracak. Alman otomotiv devi bu konuyu fazlasıyla ciddiye alıyor.

Bildiğiniz üzere Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş süreci nedeniyle ülkeler zor durumda kaldı. Ayrıca yenilenebilir enerjiye olan ihtiyacın fazlasıyla arttığı görülüyor. Avrupa Birliği Rusya’ya bağımlı olmak istemiyor. Bu nedenle benzin tüketimini destekleyen içten yanmalı motora sahip araçlara veda edilecek gibi görünüyor.

Audi araç üretimini askıya alınıyor

Otomotiv şirketlerinin üzerinde çok yoğun bir baskı var. Bu baskının temel nedeni ise yenilenebilir enerjiye yatırım yapmaları ile ilgili. Ruslara uygulanacak olan ambargolar ile birlikte yenilenebilir enerjinin aslında ne kadar önemli olduğu bir kere daha görülmüş oldu.

Audi araç üretimi

Audi tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda ise 2033 yılından itibaren içten yanmalı motorlu araç satışının durdurulacağı ifade ediliyor. Şirket 2040 yılından itibaren Avrupa Birliği içerisinde hiçbir şirketin içten yanmalı motora sahip otomobil üretmemesi gerektiğini belirtti.

Küresel çapta elektrikli araçlara yönelim var

Küresel çapta elektrikli araçlara büyük bir yönelim olduğunu söyleyebiliriz. Çin ve ABD gibi ülkeler bu karara uyuyor. 2035 yılından itibaren Avrupa’da fosil yakıt tüketen araçlara yer verilmeyecek. Bununla ilgili çok katı kuralların yer alacağı söyleniyor. Son olarak Volkswagen 2035 yılından itibaren Avrupa’da hiç bu tür araç üretmeyecek.

Küresel ısınma ve yaşanan bazı ekolojik problemler nedeniyle elektrikli araçların kullanımı çok ciddi şekilde artış gösteriyor. Tesla başta olmak üzere tüm markalar harıl harıl elektrikli araç üretmek için çalışıyor. Gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk İlk Trilyoner Olarak Tarihe Geçecek: SpaceX ve Tesla Gücü

>> Uygun Fiyatlı Tesla Otomobil İçin Düğmeye Basıldı: Geliyor Gelmekte Olan