Elon Musk Twitter’ın Yeni Sahibi Oldu: Kıyamet Koptu

Elon Musk Twitter kararı

Elon Musk Twitter’ın yeni sahibi olarak gündeme oturdu. Aniden gelen satın alım kararı ile birlikte adeta kıyamet koptu.

Dünyanın en önemli girişimcileri içerisinde yer alan Elon Musk ilginç hamlelere devam ediyor. Kendisi şu sıralar Twitter ile çok yakından ilgileniyordu. İlk etapta bu platformdan yüklü miktarda hisse satın aldı. Açıkçası kimse onun ne yapmak istediğine pek anlam veremedi.

Yaşanan gelişmelerin hemen ardından Elon Musk son derece ilginç bir teklifte bulundu. Twitter sitesini satın almak istediğini söyleyen ünlü girişimci karşısında tüm Twitter yönetim kurulunu buldu. Elon Musk yaklaşık olarak 44 milyar dolarlık teklifte bulunarak platformun tamamen kendisine satılmasını istedi.

Elon Musk Twitter’ın yeni sahibi

Sosyal medya platformları günümüzde tahmin edilenden çok daha fazla değer görüyor. Sadece tek bir sosyal medya platformu üzerinden bile toplumu manipüle etmek mümkün. Aynı şekilde geniş bir ifade özgürlüğü ortamının oluşturulma ihtimali de var. Yani sosyal medya günümüzün en büyük güçleri içerisinde yer alıyor.

Elon Musk Twitter'ın yeni

Twitter platformunun yeni sahibi olan Elon Musk ifade özgürlüğü konusuna büyük bir önem veriyor. Fakat bu internet sitesinin sadece tek bir kişinin kontrolüne geçecek olması bir diğer önemli endişe kaynağı olarak ön plana çıkıyor. Mesela bazıları Donald Trump ile ilgili ifade özgürlüğünün engellendiğini düşünüyordu. Onun bile Twitter platformunda yer bulacağını söyleyebiliriz.

İfade özgürlüğü büyük bir önem taşıyor

Elon Musk ifade özgürlüğü konusuna büyük bir önem verdiğini söylüyor. Onun bu konuda ne kadar samimi olduğu henüz net değil. Günümüzün internet kültürünü çok iyi anlamadığı söyleniyor. Mesela eski Reddit CEO’su yaptığı açıklamalarda onun interneti kültüründen pek anlamadığını belirtti.

Twitter kitlesinin konu ile ilgili yaptığı açıklamalara baktığımızda genellikle durumun alaya alındığı görülüyor. Hatta bazıları Jeff Bezos kontrolünde olan Amazon platformunun bile satın alınması ile ilgili şakalar yaptı. Bakalım Elon Musk ile Twitter ne tür değişikliklere uğrayacak.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Twitter İyileştirmeleri Yapacak: Resmi Olarak Yönetici Oldu

>> Elon Musk İlk Trilyoner Olarak Tarihe Geçecek: SpaceX ve Tesla Gücü