Avrupa Birliği WhatsApp Mesajlarınızı Görebilecek: Yeni Yasa Çıktı

Avrupa Birliği WhatsApp mesajlarınızı

Avrupa Birliği WhatsApp mesajlarınızı görme yetkisi kazanıyor. Böylece kullanıcıların verileri artık tehlikeye girecek. İşte konu ile ilgili merak edilen bütün detaylar.

Avrupa Birliği yeni kararlar alıyor. Bu yeni kararlar ile birlikte güvenliğin üst seviyelere çıkarılması amaçlanıyor. Şifreli mesajlaşma uygulamaları uzun bir süredir çocuk istismarı konusunda eleştiri alıyordu. Avrupa Birliği konu ile ilgili devreye girdi. Çocuklara yönelik çevrimiçi mücadelenin yetersiz olduğu belirtildi.

Özellikle son yıllarda çocuklara yönelik çevrimiçi müdahalelerin çok fazla arttığı ifade ediliyor. Birçok konuda çocuklar büyük problemler yaşıyor. Durumun farkında olan Avrupa Birliği yeni bazı kararlar alıyor. Bu kararlardan bir tanesi de WhatsApp ile ilgili. Artık bu uygulamanın mesajları kolaylıkla görülebilecek.

Avrupa Birliği WhatsApp mesajlarınızı okuyacak

iMessage ve WhatsApp gibi uygulamalar son derece güvenilir gibi görünüyor. Fakat Avrupa Birliği bu gizlilik ve güven duygusunu önemli ölçüde ortadan kaldırabilir. Alınan yeni kararlara baktığımızda cinsel istismar ve çevrimiçi suçlar ile mücadele için yeni bir dönemin başladığını görüyoruz.

Avrupa Birliği WhatsApp mesajlarınızı

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre Avrupa Birliği iki ana yapı taşı üzerinden ilerleyecek. Öncelikle çevrimiçi ortamda yaşanan çocuk istismarı materyallerinin tespiti gerçekleşecek. Hemen ardından bu materyallerin kaldırılması ve engellenmesi için çalışma gerçekleştirilecek.

Uçtan uca şifreleme teknolojisi darbe alabilir

WhatsApp ile birlikte iyice gelişen uçtan uca şifreleme teknolojisi önemli bir darbe alacak gibi görünüyor. WhatsApp bu teknolojiye en fazla yatırım yapan uygulamalar içerisinde yer alıyor. Her ne kadar bu uygulama sorun yaşasa bile yine de çocuk istismarını önlemek için gizlilik ihlali peki problem olarak görülmeyecektir.

Önümüzdeki aylarda çocuk istismarı ile ilgili çalışmaların daha kapsamlı hale getirilmesi bekleniyor. Böylece Telegram gibi uygulamaların da mesajları okunabilir. Peki ya siz uçtan uca şifreli mesajların görülmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Sonunda Beklenen WhatsApp Güncellemesi Geliyor: İşte Detaylar!

>> WhatsApp Grup Yöneticileri Tartışma Yaratacak Bir Özellik Kazanıyor