Sonunda Beklenen WhatsApp Güncellemesi Geliyor: İşte Detaylar!

whatsapp

WhatsApp, Instagram benzeri özelliğini yayınlayacağı güncellemesi yakında kullanıcıların karşısına çıkacak. İşte detaylar.

Son zamanlarda WhatsApp tarafında yeni özelliklerin kullanıcıların karşısına çıktığını biliyoruz. Her yıl yeni özlelikler ile karşımıza çıkan WhatsApp, en son yayınlanan köklü güncellemede, sesli mesaj tarafında yeni özellikler kullanıcıların karşısına sunulmuştu. Son güncelleme sayesinde, sesli mesajları dinlerken hızlandırmak mümkün hale geliyordu. Yeni güncelleme ise, Instagram’da daha önceden karşımıza çıkan bir özelliği içeriyor. İşte bir süredir Beta kullanıcılarına sunulan yeni özellik hakkında tüm detaylar.

Sonunda Beklenen WhatsApp Güncellemesi Geliyor: İşte Detaylar!

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp için, mesajlara emoji ile tepki verme özelliği kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Bu özelliğin daha önce Instagram DM üzerinde bulunan bir özellik olduğunu belirtleim. Instagram Direkt Mesaj kısmında mesajlara ve gönderilere emoji ile tepkiler verilebildiğini biliyoruz. WhatsApp kullanıcılarına sunulacak yeni özellik de yine mesajlara emoji ile tepki verebilmemizi sağlıyor.

WhatsApp Güncellemesi

Geçtiğimiz günlerde söz konusu özellik, Beta kullanıcıların karşınıza çıkmıştı. Bildiğiniz üzere WhatsApp’ın Beta sürümünde, yakında kullanıcıları karşılayacak özlelikler denenebiliyor. Uzun süredir deneme sürecinde olan özellik, yavaş yavaş tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale geliyor. Bununla beraber WhatsApp’ın yakında yayınlanacak köklü güncellemesinde farklı özellikler de sunulacak.

Bir de bildiğiniz gibi sesli arama kısmında en fazla 8 kişilik aramalar yapılabiliyor. Fakat yakında yapılacak olan büyük WhatsApp güncellemesi, bu arama sayısını 8 kişiden 32 kişiye kadar çıkartıyor. Bu yüzden artık görüntülü konferans konusunda da buna benzer güncellemeler yapılacağını, online görüşmelerin artık WhatsApp sayesinde daha kolay olacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca topluluklar özelliğinde kullanıcıları karşımasını beklediğimiz bir diğer özellik ise, mesajlara emoji ile tepki verebilme özelliği. Bu özellik, geçtiğimiz haftalarda bazı WhatsApp kullanıcılarına zaten gelmişti. iOS kullanıcılarına söz konusu özellik henüz gelmese de, çoğu Android kullanıcısı, mesajlara tepki verme özelliğini kullanabiliyor. WhatsApp’ın yakında yayınlanacak güncellemesine ilişkin yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefonunuzun Güncelleme Ömrü Bakın Ne Kadar Olacak?

>> Samsung Galaxy Buds2 Beklenen Renk Seçeneği İle Geldi!