WhatsApp Grup Yöneticileri Tartışma Yaratacak Bir Özellik Kazanıyor

WhatsApp yeni özellik

WhatsApp grup yöneticileri ile ilgili son derece ilginç bir özellik geliyor. Bu yeni özellik sayesinde grup yöneticilerinin artık çok daha fazla özelliğe sahip olacağı görülüyor.

WhatsApp hiç şüphesiz dünyanın en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alıyor. Hatta bu uygulama veri skandallarına rağmen birçok kişi tarafından kullanılmaya devam ediliyor. Bu uygulama içerisinde yer alan gruplar ise en fazla tercih edilen özellikler içerisinde yer alıyor.

Ortaya çıkan son detaylara göre WhatsApp gruplarında bulunan yöneticiler artık normal üyelerden farklı olarak yeni bazı özellikler kazanacak. Bu özelliklerin ekleme, çıkarma ve yöneticiliği başka birine devretme gibi başlıklardan oluştuğunu biliyoruz. Ortaya çıkan yeni bir detay ise artık grup yöneticilerinin mesajları silme özelliğinin de olacağını gösteriyor.

WhatsApp grup yöneticileri birçok hak kazanıyor

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp son derece önemli bir özellik kazandırıyor. Bu özellikle birlikte grupların düzenini sağlamak artık daha fazla kolaylaşacak. Yanlış anlaşılmaları ve istenmeyen konuşmaları önlemek isteyen grup yöneticileri mesajlara müdahale edebilecek.

WhatsApp grup yöneticileri

Aslına bakacak olursak bu özelliğin bazı yanlışlıklara neden olma ihtimali son derece olağan. Yöneticiler herhangi bir mesajı silerek konuşmaların yanlış anlaşılmasına neden olabilir. Bu durumda grup içerisindeki tartışmalar çok daha farklı bir noktaya gelecek gibi görünüyor.

Grup yöneticilerinin sileceği mesajlar belli olacak

WhatsApp tarafından henüz konuyla ilgili net bir açıklama yapılmasa bile bazı tahminler yürütülüyor. Mesela grup yöneticileri tarafından silinen mesajların farklı bir simge ile belli olacağı ifade ediliyor. Bu durumun en azından karışıklıkları yatıştırma gibi bir yardımı olacaktır.

Bu yeni özelliğin ne zaman net bir şekilde kullanıcılarla buluşacağı bilinmiyor. Ancak WhatsApp muhtemelen çok fazla uzatmadan yeni özelliği bütün kullanıcılarla paylaşacaktır. Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Erişim Problemleri Kullanıcıların Canını Sıkıyor

>> Sonunda Beklenen WhatsApp Güncellemesi Geliyor: İşte Detaylar!