Avrupa’da Yılın Otomobili Bakın Hangisi Oldu

Akaryakıt zammı rekor

Avrupa’da yılın otomobili herkes tarafından merak ediliyordu. Özellikle bazı markalar bu konuda biraz daha ön planda diyebiliriz. Ancak öyle bir otomobil var ki tüm Avrupa ona hayran kaldı.

Pandemi nedeniyle birçok alanda olumsuzluklar yaşanıyor. Özellikle de konferanslar ve bazı önemli yarışmalar ne yazık ki yapılamıyor. Mesela Apple tarafından üretilen iPhone cihazlarının tanıtımı bile pandemi nedeniyle askıya alındı. Fakat bu durum otomotiv dünyasını pek etkilememiş gibi görünüyor.

Yaklaşık olarak 1964 yılından beri düzenlenen Avrupa’da yılın otomobili yarışmasında kazanan belli oldu. Yarışta birçok rakip birbiriyle mücadele etti. Otomativ dünyasının ne kadar heyecanlı ve yüksek rekabete sahip olduğunu biliyorsunuz. Özellikle de bu tür yarışlar heyecanı ve rekabeti daha da artırıyor. Toyota Yaris Hybrid, elektrikli Fiat 500, Cupra ve Volkswagen ID 3 gibi araçlar yarıştı.

Avrupa’da yılın otomobili herkesi şaşırttı

Uzun yıllar sonra yeniden ödüle kavuşmayı başaran Toyota Yaris Hybrid yılın otomobili seçildi. 30 farklı model ile yapılan seçimlerde Avrupa’da yılın otomobili olarak bu Toyota modeli seçildi. 22 farklı ülkeden gazeteci bir araya geldi ve karar vermek için durumu tartıştı.

Avrupa'da yılın otomobili

Otomativ dünyası son dönemlerde en zorlu zamanlarını yaşıyor. Aynı zamanda satışlar konusunda da bir miktar gerileme söz konusu. Her ne kadar durum biraz kritik gibi görünse bile yine de yavaş yavaş toparlanma başlıyor. Bu toparlanma ile birlikte muhtemelen eski günlerine dönecekler.

Avrupa’nın en iyi otomobilleri yarıştı

Avrupada yer alan en iyi otomobiller yarıştı. Özellikle de hibrit araçların biraz daha ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Küresel çapta yapılan otomobil seçimleri genellikle Tesla tarafından kazanılıyor. Ancak bu yıl Toyota gibi şirketler ön plana çıktı. 3 silindirli hibrit motora sahip olan Toyota Yaris jüriden 266 oy aldı.

Tesla gibi şirketlerin araçları bu yarışa girseydi muhtemelen diğerlerinin kazanması daha zor olurdu. Peki siz yapılan bu yarışma ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de hakeden otomobil bu yarışı kazandı mı?

İlgili Haberler:

>> Instagram Canlı Odalar Dört Kişilik Canlı Yayın Sağlıyor

>> Sektörün İçinden: Erkut Göktan (Yeni normal de kanala ayak uydurmak)