Battlefield 2042 Ertelendi! İşte Yeni Çıkış Tarihi


Battlefield 2042 hakkında EA Games’ten üzücü bir haber geldi. 22 Ekim’de çıkması planlanan oyun, yeni plan neticesinde farklı bir tarihe kaydırıldı.

Battlefield 2042, bu yılın en çok beklenen FPS oyunlarından bir tanesi. DICE tarafından hazırlanan yapım, özellikle gelişmiş görsel kalitesiyle ön plana çıkıyor. Oynanış modlarına bakıldığında ise, oyunun tamamen multiplayer oynanışa yönelik olarak tasarlandığını söyleyebiliriz. Yani önceki pek çok Battlefield yapımında yer verilen hikâye modlarını bu yeni yapımda göremeyeceğiz. Bu, belki de yakın zamanda satışa sunulacak Call of Duty: Vanguard’ın elini güçlendirecektir.

Battlefield 2042, normal planlara göre 22 Ekim’de PC ve konsollar için satışa sunulacaktı. Dün erken saatlerde gelen söylenti boyutundaki bilgiler ise, oyunun birkaç hafta ertelenebileceğini işaret ediyordu. Tabii bu söylentiler, hayranları endişelendirmişti. Ne olacak diye bekliyorken, bu kez de EA Games’ten resmi açıklama geldi ve oyunun ertelendiği kesinleşmiş oldu.

Battlefield 2042, PC ve konsollar için yeni tarihinde, yani 19 Kasım’da raflarda olacak. Yani aşağı yukarı 1 aylık bir erteleme söz konusu.

Battlefield 2042 Ertelendi! İşte Yeni Çıkış Tarihi

Peki oyun neden ertelendi diye sorarsanız, ona da cevap var:

DICE firmasından Oskar Gabrielson, ertelemenin başlıca sebebi olarak koronavirüs salgın sürecini gösteriyor. Bu süreçte firmanın pek çok çalışanı evlerinden işleri yürütüyor ve bu süreçte ister istemez beklenilmedik sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Haliyle zorlu bir süreç var ve bu sebeple de oyunun daha iyi hazırlanabilmesi için ekibin biraz daha zamana ihtiyaç duyulduğu belirtilmiş.

Sorunlu bir oyunla karşılaşmaktansa, biraz daha bekleyip daha stabil bir oyunla keyif sürmek daha mantıklıdır, değil mi?

Battlefield 2042’de küresel ısınma ve diğer sorunlar sebebiyle Dünya’da yaşanan yıkım, ülkelerin girdiği kriz ve özellikle de Amerika ile Rusya arasındaki gerilim sonucu ortaya çıkan savaş işleniyor. Tahmin edeceğiniz üzere, kurgusal bir hikâye var, ama dediğimiz gibi yalnızca multiplayer oynanış söz konusu. Hatta oynanış esnasındaki en önemli mekaniklerden bir tanesini de gerçek zamanlı doğa olayları oluşturacak. Fırtına çıkabilecek ve oluşacak büyük bir ortum sizi alıp götürebilecek. Şimdiye kadar ki en yıkıcı etkiye sahip Battlefield oyunuyla karşı karşıya olabiliriz.

> Apple’dan iPhone Sahibi Motor Sürücülerine Önemli Uyarı