Battlefield 6 Çıkış Tarihi Tahminleri, Sızıntı Bilgiler ve Dahası Üzerine Detaylar


Battlefield 6 çıkış tarihi için tahminler arka arkaya gelirken, oyunla ilgili yeni bilgiler de ortaya çıkıyor. Ayrıca, bir mobil oyun da yolda.

Battlefield 6 için geçtiğimiz günlerde birkaç ekran görüntüsü ve bazı konsept tasarımları yayınlanmıştı. Eldeki bilgiler, bu yeni oyunun modern dünyada, gelişmiş silahlarla geçeceğini gösteriyor. Ayrıca, tasarlanan haritaların da yine “büyük”, dolayısıyla çizgisel oynanışı ortadan kaldıracak tipte olacağı belirtiliyor.

Aşağıdaki görsellerden de görebileceğiniz üzere (Ki bu görseller gerçekten de BF6’ya ait ise eğer), oyundaki bölümlerden bir tanesi tropikal ada temasına sahip. Askeri uçaklar da gayet modern görünüyor. Ek olarak, öteki görselde de bir roket görülüyor. Acaba uzay görevleride mi var? Tabii kokpit görüntüsünün olması, oyunda uçak kullanabileceğimiz anlamını da taşıyor olabilir. Zaten seriyi deneyimlediyseniz, tanktan uçağa, helikopterden kamyona kadar pek çok aracın kullanımına izin verildiğini de biliyorsunuzdur.

Battlefield 6 Çıkış Tarihi Tahminleri, Sızıntı Bilgiler ve Dahası Üzerine Detaylar

Battlefield 6 Çıkış Tarihi Tahminleri, Sızıntı Bilgiler ve Dahası Üzerine Detaylar

Modern savaş oyuncaklarından biraz daha bahsetmemiz gerekirse, aşağıdaki konsept görselde de bir robot köpek görebiliyoruz. Bu, muhtemelen uzaktan kumandalı saldırılar için tercih edilebilecek bir silah. Görsel itibarıyla Boston Dynamics’in robot köpeklerine de benzemiyor değil…

Battlefield 6 Çıkış Tarihi Tahminleri, Sızıntı Bilgiler ve Dahası Üzerine Detaylar

Battlefield 6, hem geçmiş nesil, hem de yeni nesil platformlara gelecek

EA ve DICE’tan gelen bilgilere göre Battlefield 6, PC’nin yanında PS4 ve Xbox One gibi platformlara gelecek. Ek olarak, oyunu PS5, Xbox Series X ve Xbox Series S gibi güncel platformlarda da deneyimleyebileceğiz.

DICE’ın güncel Frostbite oyun motoruyla hazırlanan yapım, özellikle PC ve yeni nesil konsolların tüm avantajlarından faydalanarak ortaya tam bir görsel şölen çıkarma hedefinde.

Oyunun DICE tarafından geliştirildiğini söylemiştik, ancak yalnızca bu stüdyodan bahsetmek olmaz. Criterion, EA Gothenburg ve DICE LA stüdyoları da Battlefield 6’nın tamamlanması için destek sunan stüdyolar.

Battlefield 6, ne zaman çıkacak?

Henüz bu konuda net bir bilgi bulunmuyor. Gelen en güncel detaylar, Battlefield 6’nın önümüzdeki ekim ile aralık ayı arasındaki bir dönemde satışa sunulacağı yönünde. Zaten biliyorsunuz, pek çok oyun için genellikle yılın son dönemi planlanır.

Bu arada, oyunun ilk videolarının haziran ayı itibarıyla yayınlanması bekleniyor. Bunu da belirtelim.

Yeni Battlefield mobil oyunu da yolda, 2022’de geliyor

DICE ve Industrial Toys, akıllı mobil platformlar için yeni bir Battlefield oyunu üzerinde çalışıyor. 2022’de çıkması planlanan bu oyun, konsollar ve PC için hazırlanan oyundan bağımsız, dolayısıyla farklı bir oyun olacak. Bu oyun için de daha fazla bilgi ve ilk görüntülerin yakın zamanda yayınlanması bekleniyor.

>> Redmi AirDots 3 Pro Resmiyet Kazandı! İşte Özellikleri ve Fiyatı