Far Cry 6 Oynanış Videosu İçin Ubisoft’tan Müjde Geldi

Far Cry 6 oynanış videosu için Ubisoft düğmeye bastı. Bu kez bünyesinde Giancarlo Esposito gibi bir aktörü barındıran yapım, büyük bir heyecanla bekleniyor.

Far Cry 6 Oynanış Videosu, bu hafta oyun severlerin beğenisine sunulacak. Ubisoft, yeni bir duyuru paylaştı ve “oynanış videosunun” 28 Mayıs tarihinde tüm dünyada yayınlanacağını belirtti. Yani yaklaşık 2 günlük bir süreç var önümüzde.

Ubisoft, şimdilik 30 saniye uzunluğunda yeni bir teaser ile karşımıza çıktı. Bu videoda, oyundaki en önemli karakterlerden olan Antón Castillo’nun halka seslenişini dinliyoruz. Başkan statüsünde olan Castillo, halkıyla beraber olduğunu ve dış müdahalelere karşı birlikte savaşarak cenneti yeniden inşa edebileceklerini belirtiyor. Bu arada, bu karakteri ünlü aktör Giancarlo Esposito’nun canlandırdığını tekrarlayalım. Esposito, özellikle Breaking Bad’deki performansıyla büyük beğeni toplamıştı.

Far Cry 6’nın konusu ne ve nerede geçiyor?

Far Cry 6, tıpkı serinin önceki oyunlarında olduğu gibi yine “kurgusal” bir hikâye işleyecek. Oyunumuz, Yara adı verilen kurgusal bir Karayip adasında geçecek. Bu ada, diktatörlükle yönetiliyor ve başta da Antón Castillo var. Biz de oyunda Dani Rojas isimli bir direniş askerini kontrol edecek ve Castillo rejimini yıkmak için mücadele edeceğiz. Bir de, henüz oyunun başında iken, karakterimizin cinsiyetini seçme şansımız da olacak.

Tıpkı önceki oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da “açık dünya” sistemi bulunuyor. Yani oldukça büyük (Ki şimdiye kadarki en büyük haritalı Far Cry olabilir) bir harita ve görevleri farklı yollardan halledebilme imkânlarımız olacak. Pek çok farklı silah, pek çok kullanılabilir araç ve haliyle pek çok düşmandan söz ediliyor.

Far Cry 6 Oynanış Videosu İçin Ubisoft'tan Müjde Geldi

Far Cry 6 ne zaman çıkacak?

Aslında bu oyun, 18 Şubat 2021 itibarıyla oyun severlerin beğenisine sunulacaktı. PC’nin yanında yeni nesil konsollar için de geliştirilen yapım, koronavirüs salgını sebebiyle ertelendi ve şu an için yeni çıkış tarihi bilinmiyor. Tahminler, oyunun 30 Eylül 2021’den önce satışa sunulacağı yönünde.

>> Redmi AirDots 3 Pro Resmiyet Kazandı! İşte Özellikleri ve Fiyatı