Facebook Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir? Instagram Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir?

Facebook Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir? Instagram Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir?

Facebook beğeni sayıları nasıl gizlenir? Firma, hem Facebook hem de Instagram için yeni güncellemeler hazırladı ve yakın zamanda kullanıma sunulacak.

Facebook ve Instagram, her gün çok fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Her saniye binlerce fotoğraf ve videolar yükleniyor. Tabii pek çok kullanıcı bunu niye yapıyor? Tabii ki “beğeni” alabilmek için. Pek çok uzman, bu tip sitelerdeki “beğeni sayısı” konusunun insanlarda psikolojik sorunları tetikleyebileceğine işaret ediyor.

Hatırlarsanız daha evvel Instagram’a bir güncelleme gelmiş ve beğeni rakamları gizlenmişti. Şimdi de gelen güncellemeler var. Bu kez “beğeni gizleme” özelliğini kendiniz de ayarlayabileceksiniz. Hem Facebook hem de Instagram için. Güncellemelerin tüm kullanıcılar için yakın zamanda gelmesi bekleniyor.

Gerçi özellikle Instagram’daki çoğu takipçi, “Acaba şu an moda olan şeyler neler?” diye düşünüyor ve beğeni rakamlarını da bir kıstas olarak kabul ediyor. “Çok beğeniliyorsa, demek ki moda budur, biz de bunu kullanmalıyız ya da bunu yapmalıyız” diye düşünebiliyor.

Öte yandan bazı kullanıcılar da, o yüksek rakamları görüyor, ama kendi paylaşımlarında düşük beğeni rakamlarıyla karşılaşınca üzülebiliyor. Yani ister istemez “o iyi, ben kötü” karşılaştırmasıyla baş başa kalabiliyor. Bu da işin diğer boyutu. Dolayısıyla da yetkililer, herkese “sen nasıl istiyorsan öyle ayarla” seçeneğini sunarak daha stabil bir ortam oluşturma düşüncesinde.

Facebook Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir? Instagram Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir?

Güncelleme geldikten sonra Facebook’ta şu adımları izlemeniz gerekecek:

Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar > Reaksiyon Hesaplaması > Reaksiyon Tercihleri
Facebook yetkilileri, beğeni sayılarının kaldırılmasıyla birlikte paylaşılan fotoğraf ve videolara daha fazla odaklanılabileceğini düşünüyor. Öyle ya, “Şu fotoğraf kaç like almış” diye düşünmekten ise, “Şu fotoğrafta şöyle bir detay varmış” diye düşünmek herhalde daha yapıcı etki bırakır.

Facebook: “Beğeni sayısını da istediğiniz gibi gizleyebileceksiniz. İnsanlar daha fazla esneklik istiyor. Bu yüzden de insanlara seçenek sunmanın önemli olacağını düşündük. Ek olarak, Instagram deneyimlerini ve topluluğu desteklemek için de daha ne gibi iyileştirmeler yapabiliriz, bunun için çalışıyoruz.”

Facebook Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir? Instagram Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir?

>> Redmi AirDots 3 Pro Resmiyet Kazandı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

>> Corning Gorilla Glass Victus Nedir? Gorilla Glass 6’Dan Daha Mı İyi?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here