Beyblade Çizgi Dizisi Hakkında Bilinmeyen İlginç Detaylar

Beyblade çizgi dizisi

Beyblade çizgi dizisi hakkında bilinmeyen ilginç detayların olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bir neslin en sevdiği çizgi dizi olmayı başarmıştı.

Bazı çizgi filmler diğerlerine kıyasla çok daha fazla dikkat çekebiliyor. Mesela 2001 ile 2005 yılları arasında yayınlanan Beyblade tarihin en önemli çizgi dizileri içerisinde yer alıyordu. Dizilerin ana hikayesini oluşturan topaçlar ile büyük bir mücadeleye şahit olduk.

Pokemon ile kıyaslandığında Beyblade ayakları çok daha yere sağlam basan bir hikayeye sahip. Beyblade ismi verilen topaçların yarıştırıldığı dünya son derece ilginçti. Bir grup genç bu topaçları yarıştırarak birbirlerine karşı üstünlük sağlamaya çalışıyordu. Hikayenin temeli buraya dayansa bile işin ucunda çok farklı detaylar var.

Beyblade çizgi dizisi hakkında bilinmeyenler

Öncelikle bu dizinin aslında sonraki yıllarda da devam ettiğini görüyoruz. Hatta 2011 yılına kadar bu çizgi dizi devam etti. Ancak Türkiye’de sadece belirli yıllarda gösterildi. Hiçbir yan hikaye orijinali kadar beğenilmedi. Dizideki en ilginç detaylardan bir diğeri ise Max Tate ile ilgiliydi. Buradaki tek Amerikalı üye olarak kendisine yer bulmuştu.

Beyblade çizgi dizisi

Max Tate Amerikalı olmasına rağmen Asya yemeği olan noodle için adeta çıldırıyordu. Üzerine döktüğü sos Japon dublajında mayonez olarak geçerken Batı ülkelerinde ise hardal olarak görülüyordu. Dizinin bir diğer önemli detayı ise sansürlenmiş olmasaydı. Ne yazık ki ABD yetkilileri bu dizinin bazı bölümlerini sansürledi.

Beyblade büyük bir efsaneye dönüştü

Beyblade dizisinde her topaç için bir avatar bulunuyordu. Bu avatarlar Çin mitolojisinde yer alıyor. Mesela ejderha, anka kuşu, kaplan ve kaplumbağa gibi avatarlar aslında Çin mitolojisinde kendisine yer bulabiliyor.

Büyük bir efsaneye dönüşmeyi başaran Beyblade dizisinde Ray her zaman için ilk maçını kaybediyordu. Ayrıca her bir Beyblade aynı zamanda kendisine ait bir ruha sahipti. Yani topaç deyip geçmiyorlardı. Peki sizin bu dizi ile ilgili aklınızda kalan detaylar neler? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ortalığı Kasıp Kavuracak: Siyahi Elf Olur Mu?

>> God of War TV Dizisi Geliyor! Amazon, Kratos’a da Kancayı Attı