Biden Yemin Töreni İçin Snapchat Filtresi Çıkardı

ABD Başkanı Joe Biden teknoloji

46’ıncı Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden yemin töreni için alışılmadık bir hazırlık yaptı. Snapchat üzerinden bu önemli olaya özel bir filtre hazırlandı ve yeminin yayınlanacağı canlı etkinlik de planlandı.

Kovid-19 salgını hayatımızdaki tüm değişmezleri değiştiren bir süreç haline geldi. ABD’de sürmekte olan karantina önlemleri kapsamında büyük kalabalıkların toplanmasının bir gelenek olduğu başkanlık yemin törenini bu yıl ülke vatandaşları evlerinden takip edecek.

Biden Açılış Komitesi, bu tarihi etkinlik için büyük televizyon yayını planlarını yapmış durumda. Törende Lady Gaga ve Fall Out Boy konserleri gerçekleşecek. Bunların yanında ise bu komite destekçilerinin sanal olarak kendilerini gösterebilmeleri için de hazırlıklarını sürdürüyor.

Çarşamba günü, Biden’ın ekibi Snapchat için hazırlanan yeni bir lensi tanıtacak. Destekçiler böylece alıştıkları gibi Kongre Binası önünde toplanmak yerine bu lens ile çektikleri fotoğraflar ile desteklerini gösterecek. Lensin görüntüsü destekçileri Kongre Binası önüne gitmiş gibi gösterecek ve üstlerinden konfetiler yağacak. Kamera çevrildiğinde ise sanal olarak toplanan ve diğer lensi kullanan destekçilere el sallayan Biden’ın olduğu sanal bir miting görülebilecek.

Biden Yemin Töreni lensi hakkında Snapchat kullanıcılarına seslendi

Ayrıca bu lens, Biden tarafından hazırlanan özel bir mesajı da gören kişilere iletecek. Biden mesajda “Hey Snapchat! Benim, Joe. Yemin törenine hoş geldiniz!” diye sesleniyor. Lens ayrıca, kullanan destekçileri doğrudan yemin töreni yayınına yönlendiren bir bağlantıyı da içerecek.

Yemin Töreni Komitesi dijital direktörü Christian Tom, konu ile ilgili bir açıklamada bulundu. Sözlerine, “Bu yılın yemin töreni bize yeni, ilerici ve yaratıcı araçları tüm ülkedeki Amerikalıları geleneklerimize ve etkiliklere dahil etme fırsatı sundu.” şeklinde başladı. Tom ayrıca “Seçilmiş Başkan Joe Biden’ın mesajını tüm dünyaya ülkeyi birleştirme mesajını Snapchat üzerinden paylaşması ve onları bu tarihi törenin bir parçası olmaya davet etmesi için heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Komite binasına yapılan saldırıdan bu yana sokağa çıkma yasağının sürdüğü başkent Washington DC’de insanların şahsen etkinliğe katılması mümkün olmayacak. FBI saldırı planında olan silahlı kişiler konusunda tetikte ve İç Güvenlik Bakanlığı’nın da Beyaz Saray ve Kongre Binası çevresinde ciddi önlemler alacağı biliniyor. Bu güvenlik kapsamında sokaklarda yaklaşık 21.000 güvenlik görevlisinin olacağı öğrenildi.

Diğer haberler

>> Twitter Donald Trump hakkında konuştu: Beklenmeyen açıklamalar

>> Oyun Canavarı Black Shark 4, Antutu Rekoru Kırdı