Oyun Canavarı Black Shark 4, AnTuTu rekoru kırdı!

Black Shark 4 AnTuTu

Xiaomi’nin yakında tanıtılması beklenen oyuncu telefonu Black Shark 4 AnTuTu puanı ile rekor kırdı. İşte yeni cihaz hakkında tüm detaylar.

Xiaomi’nin, oyun telefonları üreten alt firması Black Shark, ürettiği modeller ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. 6 ve 17 Mart 2020 tarihlerinde tanıtılan, akıllı telefon piyasasına bomba gibi giriş yapan, serinin son modelleri Blach Shark 3 ve Black Shark 3 Pro, son zamanlarda en çok tercih edilen oyun telefonları arasında yerini almayı başarmıştı. Her ne kadar oyun telefonu olarak karşımıza çıksa da, günlük kullanım performansı ile de kendisine hayran bıraktığını söyleyebiliriz. Sunduğu performansın yanında uygun fiyatı da üzerine eklenince, haliyle tüketicilerin en sevdiği model oldu. Serinin son modeli Black Shark 4 ise AnTuTu puanı ile ortaya çıktı.

Black Shark 4 AnTuTu puanı en yüksek telefon!

Black Shark’ın CEO’su, Çin sosyal medya platformu olan Weibo’da yaptığı paylaşımda, Black Shark 4’ün AnTuTu’da 788.505 puan aldığını açıkladı. Snapdragon 888 işlemcisi kullanan model, henüz prototip aşaması halinde olduğu halde en yüksek puana sahip olarak karşımıza çıkıyor. Fakat üreticiler bu puan için yeteri kadar tatminkâr değil. Cihazın, piyasaya sürülene kadar 800.000’den fazla puan alması için çalışmalarda bulunulacak.

Black Shark 4 AnTuTu

Söz konusu 788.505 puana en yakın olan cihaz, Xiaomi Mi 11 modeli olarak görülüyor. 700.000-710.000 arasında bir AnTuTu puanına sahip olan Mi 11’e çok büyük bir fark atan Black Shark 4, piyasaya sürüldüğünde dönemin en iyi oyuncu telefonu olacak gibi görünüyor.

Black Shark 4 hakkında neler biliyoruz

Black Shark CEO’su tarafından Çin sosyal medya platformu Weibo’da paylaştığı bilgilere göre Blach Shark 4 modeli, 4.500 mAh bataryaya sahip olacak. Batarya kapasitesi her ne kadar az bulunsa da hızlı şarj konusunda sonuna kadar tatmin edici diyebiliriz. Açıklanan bilgilere göre yeni modelde 120W ultra hızlı şarj desteği bulunacak. Bu ultra hızlı şarj desteği sayesinde 15 dakikada tamamen şarj etmek mümkün olacak. Bununla beraber 1080p çözünürlüğe sahip OLED bir panel ile karşımıza çıkacak olan model, bu ekranda 144 Hz tazeleme oranına sahip olacak.

Cihazın ne zaman tanıtılacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Fakat yakın zamanda yeni sızıntılar gerçekleşecektir.

İlgili Haberler

>> Asus ROG Phone 4 gümbür gümbür geliyor!

>> Xiaomi Mi 11 global sürümü FCC onayını aldı