Twitter Donald Trump hakkında konuştu: Beklenmeyen açıklamalar

Twitter Donald Trump
Google News Abone Ol

ABD merkezli sosyal medya platformu olan Twitter, Donald Trump hakkında önemli açıklamalar yaptı. Twitter’ın kurucusu ve CEO’su, kendisinden beklenmeyenleri söyledi.

Küresel çapta önemli bir etkiye sahip olan Twitter, Trump ile ilgili son derece çarpıcı açıklamalara yer vermeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere ABD senato binası Trump taraftarları tarafından basılmıştı ve çok büyük bir zarar ortaya çıkmıştı. Sadece 100 yıl önce benzerinin yaşandığı düşünüldüğünde olayın büyüklüğünü kavramak daha kolay oluyor.

Trump’a destek vermek için herşeyi yapan göstericilerden bazıları hayatını kaybetti. Şiddet olayları nedeniyle Trump birçok sosyal medya platformundan engellenmişti. Şimdi ise Trump’ın engellendiği bu platformlar teker teker açıklama yapıyor.

Twitter Donald Trump konusunda üzgün olduğunu söyledi

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, toplumun güvenliğini sağlamak sosyal medya platformları için herşeyden önemli. Özellikle de şiddet olaylarında bunu daha net bir şekilde görmek mümkün.

Twitter Donald Trump

Toplumsal olaylarda sosyal medya şirketleri her zaman için sakin kalınması çağrısında bulunur. Ayrıca hemen Trump’ı engellemediklerini de söyledi. Jack Dorsey, “Bunu yapabileceğimiz konusunda (Trump’ı) net bir şekilde uyardıktan sonra hem Twitter’da hem de Twitter dışındaki fiziksel tehditlere dayanarak böyle bir karar verdik. Bu doğru muydu? Bunun Twitter için doğru karar olduğuna inanıyorum.” ifadelerine özellikle yer verdi.

Twitter tarafından alınan karar aslında azımsanacak gibi değildi. Twitter Donald Trump hakkında konuşurken de bu karardan memnun olmadıklarını söyledi. İşin aslına bakacak olursak Twitter için bu bir zorunluluktu. Trump’ın engellenmesinin özgürlük kısıtlayıcı olarak görülmemesi gerektiğini de vurguladı. Ona göre Trump ile alakalı alınan karar tamamen halkı yatıştırmak içindi.

Jack Dorsey yaptığı açıklamalarda sürekli olarak özgür internet ve finanstan bahsediyor. Özellikle de Bitcoin gibi kripto para sistemlerinden de bahseden Dorsey, özgürlüğe böylesine fazla önem verirken Trump’ı engellemesi açıkçası biraz tezat oldu. Peki sizce Trump ile alakalı nasıl bir karar verilmeliydi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Sosyal Medya “Papa Çocuk Ticareti” Etiketiyle Çalkalandı. Peki Vatican’da Neler Oluyor?

>> Hangi Uygulama Ne Kadar Veri Topluyor: İşte Uygulamaların Topladığı Veriler!


CEVAP VER