Bill Gates Çip Takma İddialarına Ateş Püskürdü: “Şok Geçirdim”

Bill Gates aşılara çip

Komplo teorilerinin merkezinde yer alan Bill Gates, çip takma iddialarına ateş püskürdü. Bugüne kadar ortaya atılan bu tür teorilerin merkezinde hep o vardı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Bill Gates bugüne kadar hep ortaya çıkardığı teknolojiler ile gündemde. Sadece Windows işletim sistemi bile onunla alakalı gündemi canlı tuttu. Ancak koronavirüs ile ilgili son dönemlerde yaşanan gelişmeler herşeyi baştan sona değiştirdi. Neredeyse herkes işi gücü bırakıp onunla uğraşmaya başladı.

İşin aslına bakacak olursak bu iddialar durduk yere çıkmadı. Toplum konuyla alakalı iki farklı düşünceye sahip. Bazıları “Bill Gates bizlere çip takmak istiyor” gibi komplo teorilerine inanırken kimileri de “çip takma senaryoları çok saçma” dedi. Ancak bazıları duruma mesafeli yaklaştı ve kararsız kaldı. Şimdi ise konuşma sırası Bill Gates’e ait.

Bill Gates çip takma iddialarına bakın ne cevap verdi?

En ünlü girişimciler arasında yer alan Bill Gates, çip takma iddialarına ilginç bir cevap verdi. Onunla alakalı yapılan yorumlara bakıldığında bu cevabı vermek için geç bile kaldığı söylenebilir. Peki ne oldu da aniden cevap verme isteği hissetti.

Bill Gates çip takma iddialarına
Bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci ile Bill Gates işbirliği yaptı ve tüm dünyaya bu hastalığı kasıtlı olarak bıraktı. Böylece salgın hastalığın herkese bulaşacağı ve insanlara aşı yapılması gerekeceğini hesapladı. İddialar bu şekilde. Öte yandan Bill Gates, Melinda Gates Vakfı aracılığıyla çok yüksek bir bağışta bulundu. Bill Gates çip takma iddiaları yine buradan yalanlandı. Gates, koronavirüs ile mücadele için çok çaba harcadığını ve bunun boşa gitmesini istemediğini söyledi.

Microsoft kurucusu tarafından yapılan değerlendirmelerde, çok şaşkın olduğu hemen belli oldu. Aslında o bile böyle birşeyin yaşanacağını tahmin etmiyordu. Fakat salgınla ilgili sürekli açıklama yapması ve başı çalışmalarına destek verdiğini söylemesi komplo teorisyenlerini kışkırttı.

Birçok komplo teorisyeni, Bill Gates ile alakalı teorilerini devam ettirecek. Bakalım ilerleyen günlerde onun yorumları neler olacak? Peki siz komplo teorilerine katılıyor musunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bill Gates, Twitter’dan Covid-19 aşısı olduğunu açıkladı

>> Silikon Vadisi Tarih mi Oluyor? Bakın Elon Musk ile birlikte kimler ayrılma kararı verdi?