Bill Gates, Twitter’dan Covid-19 aşısı olduğunu açıkladı

Bill Gates aşılara çip

Bill Gates, dün Twitter’dan yaptığı paylaşımla Covid-19 aşısı olduğunu açıkladı. İşte detaylar.

Koronavirüsün ortaya çıktığı ilk günlerden beri sıkça ismi anılan Bill Gates, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Covid-19 aşısı olduğu bir pozu paylaştı. Microsoft’un kurucu ortaklarından birisi olan ünlü iş adamı pandemi döneminde yaptığı açıklamalarla dikkat çekmişti.

Bill Gates‘in Twitter’daki paylaştığı fotoğrafın yanında şu açıklamasında;”65 yaşında olmanın faydalarından biri de Covid-19 aşısı için uygun olmam. Bu hafta ilk dozumu aldım ve harika hissediyorum. Bizi bu noktaya getiren tüm bilim insanlarına, deneme katılımcılarına, düzenleyicilere ve cephedeki sağlık çalışanlarına teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

Bill Gates

Bill Gates çip konusuyla gündeme gelmişti

Bill Gates, 65 yaşında olması nedeniyle Washington DC eyaletinin uyguladığı öncelik sırasında yer bulmasıyla sayesinde Covid-19 aşısı oldu. Yıllar önce bir TED X konuşmasında” Önümüzdeki on yılda eğer bir şey on milyondan fazla insanın hayatına son verirse bu bir savaştan çok, yüksek derecede hızlı yayılan bir virüs olur. Salgın hastalıkları durdurmak için ise çok az yatırım yaptık. Bir sonraki salgın için hazır değiliz.” açıklamasında yer vermişti.

Küresel krizi içinde açıklamada bulunan Gates, ” Dünya Bankası’nın tahminlere göre, küresel bir nezle salgın olması halinde dünya genelinde malvarlığı üç trilyon doların altına inecek ve milyonlarca ölüm gerçekleşecek” ifadesine yer vermişti.

Gates, Covid-19 aşısıyla insanlara çip takılacağı iddialarının hedeflerinden biriydi. Gates, geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak ABD’nin yeni başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile Covid-19 ve Paris İklim Anlaşması konusunda çalışmayı dört gözle beklediğini paylaştı. Gates, daha fazla insanın aşı olmasıyla normal hayata daha hızlı döneceklerini açıklamıştı.

Geçen sene Microsoft’taki görevinden istifa eden Bill Gates, ”küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliği dahil hayırsever önceliklerine daha fazla zaman ayırmak” istediğini belirterek görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Gates, istifa ettiğinden beri Microsoft’a danışmanlık hizmetine devam ediyor.

>>Windows 10 Son güncellemesi ile kullanıcıları çıldırttı

>>Opera, YoYo Games’i satın alarak Opera Gaming bölümünü açtı