Binance İflas Ederse Yatırımcıların Parası Çöpe Mi Gidecek?

Binance iflas ederse

Özellikle şu sıralar en çok merak edilen konuların başında Binance iflas ederse ne olacak sorusu geliyor. Peki böyle bir durumda yatırımcıların parası tamamen çöpe mi gidecek?

Binance dünyanın en büyük kripto para borsası olarak biliniyor. Her geçen yıl daha fazla yatırımcı kazandığı için büyük bir kullanıcı sayısına ulaştı. Ancak bugünlerde ilginç bir tartışma ortaya çıktı. Binance CEO’su CZ bazı önemli değerlendirmelere yer verdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak ön plana çıkan Binance büyük bir etki yaratıyor. Şirketin üst düzey yetkilileri tarafından herhangi bir tweet paylaşımı yapıldığında borsalar müthiş bir şekilde manipüle olabiliyor. Öyle ki bu borsanın batması durumunda korkunç bir tablo karşımıza çıkabilir.

Binance iflas ederse ne olacak?

Binance ile ilgili iflas konusu şirketin en üst düzey yetkilisi tarafından ortaya atıldı. Ancak bu durduk yere yapılmadı. Coinbase tarafından geçtiğimiz günlerde bazı açıklamalara yer verildi. Bu açıklamalara baktığımızda şirket iflas etmesi durumunda platformdaki kullanıcıların bakiyesine el koyma ihtimali olduğunu söyledi.

Binance iflas ederse

Binance CEO’su ise işte tam olarak bu konu üzerine konuştu. Kendisi iflas etmeleri durumunda kesinlikle kullanıcıların bakiyelerine el koymayacaklarını belirtti. Hissedarlardan önce platformdaki kullanıcılara paralarının geri verileceği ifade edildi. Yani kullanıcı odaklı olduğunu belirtti.

Binance dev yatırımlar yapmaya devam ediyor

Dijital varlıklar alanında çok önemli bir yere sahip olan Binance dev yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şirketin CEO’su CZ ise burada yaklaşık olarak yüzde 30 civarında hisseye sahip. Kendisinin mal varlığının 17,4 milyar dolar olduğunu biliyoruz. Bu durum onu dünyanın en zengin 19. kişisi yapıyor.

Aslına bakacak olursak Binance tarafından yapılan bu yorum son derece doğru. Kullanıcıların mutlaka öncelikli olarak düşünülmesi gerekiyor. Ayrıca kripto para alanında regülasyon çok sık olmadığı için yatırımcılar mağdur olabilir. Bakalım önümüzdeki aylarda bununla ilgili ne tür gelişmeler yaşanacak.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Yükseliş Ne Zaman Gelecek? Analistler Açıkladı

>> Kripto Paralar Psikolojik Bozukluğa Neden Oluyor: Uzmanlar Uyardı