Türkiye’de İnternet Siteleri Erişim Problemi Yaşıyor: Kullanıcılar İsyanda

Türkiye'de internet siteleri erişim

Türkiye’de internet siteleri erişim problemleri yaşanmaya devam ediyor. Özellikle bazı platformlar neredeyse sürekli olarak kesintiler ile karşı karşıya.

Tüm dünyada internet kullanımı çok hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Elbette interneti kullanan kişiler her zaman için aynı platformları tercih etmiyor. Özellikle bazı web siteleri bütün trafiği kendi üzerinde toplamayı başarıyor. Bunların içerisinde Twitch, Binance ve Snapchat gibi platformlar yer alıyor.

Her ne kadar büyük oranda sorunsuz devam etse bile yine de şu aralar bazı kesinti problemleri yaşanıyor. Özellikle Facebook ve ona benzeyen sosyal medya platformları sürekli olarak kesinti sorunu yaşıyor. Şimdilerde aynı kesintinin yine devam ettiğini görüyoruz. Özellikle Twitch yeni kesintilerin kurbanı oldu.

Türkiye’de internet siteleri çöküyor

İnternet siteleri içerisinde çok önemli bir yere sahip olan Twitch özellikle son dönemlerde çok fazla erişim problemi yaşıyor. Onun böylesine fazla erişim problemi yaşaması aynı zamanda gözleri diğer platformlara çevirdi. Tinder ve GitHub gibi web sitelerine erişim sorunları yaşanıyor.

Türkiye'de internet siteleri erişim

Bu tür erişim problemlerinin yaşanmasının en önemli nedeni olarak sunucular gösteriliyor. Ne yazık ki sunucuların yeterli kapasitede olduğunu söylemek mümkün değil. Özellikle bazı web sitelerinin kullanıcı sayısı sürekli olarak arttırdığı için sunucular yeterli gelmiyor.

Twitch ve Instagram en fazla erişim sorunu yaşayanlar arasında

Özellikle Twitch ve Instagram en fazla erişim sorunu yaşayan platformlar içerisinde yer alıyor. Bu iki platformun neredeyse her ay yeni bir bağlantı skandalı ile karşı karşıya kaldığını söyleyebiliriz. Bu durum kullanıcıları adeta canından bezdirdi. Özellikle sosyal medya platformlarının sürekli çöktüğü biliniyor.

Bu tür çökme problemlerinin engellenmesi için sunucu kapasitelerinin çok büyük oranda artırılması gerekiyor. Ancak bunu sağlayabilecek teknik imkan pek yok. Ayrıca ülkelerden kaynaklı bazı erişim problemleri ortaya çıkabiliyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Türkiye’de İnternet Hızı Beklentilerin Altında Kaldı: İşte İnternet Sıralaması

>> Türk Telekom internet müşterilerine 24 ay sabit fiyat