Kripto Paralarda Yükseliş Ne Zaman Gelecek? Analistler Açıkladı

Kripto paraların savaş

Kripto paralarda yükseliş için büyük bir beklenti mevcut. Uzmanlar yaptıkları açıklamalarda Bitcoin için bazı kısa ve orta vadeli hedefler belirliyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin şu sıralar çok zor bir dönemden geçiyor. Kripto paraların tamamı bu zor süreci atlatmaya çalışıyor. Fakat Bitcoin ile ilgili net olumlu gelişmeler ortaya çıkmayınca diğer dijital varlıkların yükselmesi pek mümkün olmuyor.

Terra ile ilgili yaşanan kriz nedeniyle bütün kripto para birimleri hızlı bir şekilde düşmeye başladı. Ayrıca UST ile ilgili yaşanan kriz tüm bunlara adeta tuz biber oldu. Bitcoin 29 bin seviyesini yeniden aştı ve 30 bin dolara ulaştı. Bu seviyeleri korumaya gayret gösteriyor.

Kripto paralarda yükseliş hareketleri

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinde ralli şimdilik pek ufukta görünmüyor. Özellikle altcoinler çok fazla hırpalandı. Bazı kripto para birimlerinde yüzde 80 seviyesinde düşüş görüldü. Ethereum, Avax ve Mana gibi birçok kripto para birimi tarihinin en büyük düşüşlerini gördü.

Kripto paralarda yükseliş

Ethereum bile 2 bin dolar seviyesinde bir türlü tutunamadı. Bu nedenle hızlı bir şekilde düşmeye başladı. Ancak boğalar onu şimdilik bu sınırda tutabiliyor. Avax ise tarihinin en büyük düşüşlerinden bir tanesini görerek 30 doların altına kadar geldi. Bu durum yatırımcıda bir miktar korku yarattı.

Dijital varlıklarda yeniden yükseliş mümkün

Analistler tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda Bitcoin için 30 bin dolar desteğinin kaybedildiği ifade ediliyor. Önümüzdeki aylarda 28 bin dolar seviyesi korunmaya çalışılacak. Hemen ardından 25 bin dolara kadar geri çekilme ihtimali var. Böyle bir durumda bütün dijital varlıklarda genel bir geri çekilme yaşanacaktır.

ABD Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalar ve küresel tehlikeler nedeniyle dijital varlıklar bir türlü yükselemiyor. Önümüzdeki aylarda ralli olmasa bile yine de küçük çaplı bir yükseliş görülebilir.

İlgili Haberler:

>> ABD Kripto Paralar Konusunda Yasal Düzenlemeler Yapıyor

>> Kripto Paralarda İlginç Gelişmeler Yaşanıyor: Sert Hareketler