Tesla Türkiye’de Satışa Sunulacak: Faaliyetler Yakında Başlayabilir

Tesla Elon Musk

Tesla Türkiye’de satışa başlamak için çalışmalarını devam ettiriyor. Piyasaya sürdüğü modellerle elektrikli otomobil sektöründe devrim yaratan şirket bugünlerde Türkiye’ye gelebilir.

Dünyanın en büyük elektrikli otomotiv devleri içerisinde yer alan Tesla sürekli olarak büyüyor Elon Musk birçok ülkede bu elektrikli otomobil modellerinin kullanılması için ciddi çalışmalar yürütüyor. Özellikle Türkiye’ye bu araçların ne zaman geleceği büyük bir merak konusuydu.

Tesla’nın Türkiye CEO’su bazı önemli açıklamalara yer verdi. Kendisi otomobil devinin Türkiye’ye gelişi ile ilgili bazı paylaşımlar yaptı. Paylaşımlarında Tesla’nın resmi olarak Türkiye’ye gelmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Böylece heyecan doruklara çıktı.

Tesla Türkiye’de satışa başlayacak

Türkiye için hazırlık çalışmalarına devam eden Tesla lansman yapmayı bekliyor. Resmi olarak lansman başlayana kadar hiçbir aktif satış veya ön satış faaliyetlerinin olmayacağı belirtildi. Şimdilik sadece kendi mağazalarında ve kendi web sitelerinde Tesla modelleri satılacak.

Tesla Türkiye'de satışa

Tesla otomobiller Türkiye’de şu an için zaten satışta. Fakat bu araçların ülkeye resmi olarak geldiğini söylemek mümkün değil. İkinci el ilan sitelerine bakıldığında fiyatların 1,5 milyon TL civarında olduğunu görüyoruz. Ancak şirketin Türkiye’ye resmi olarak girmesi ile birlikte fiyatların ne şekilde değişeceği büyük merak konusu.

Tesla satışları büyük merak uyandırıyor

Tesla’nın Türkiye’ye resmi olarak girişi ile birlikte nasıl bir satış rakamı elde edileceği büyük merak konusu. Ayrıca bu elektrikli araçların fiyatları bir diğer önemli detay olarak karşımıza çıkıyor. Mesela ikinci el fiyatlarının 1,5 milyon TL olması burada küçük bir tüyo verebilir.

Türkiye için hazırlık çalışmalarını devam ettiren Tesla belki de kısa bir süre içerisinde resmi olarak satışlara başlayacak. Bunun için şirketin gerekli onayları alması gerekiyor. Tüm bu onay süreçleri tamamlanırsa bu elektrikli otomobil modellerinin Türkiye’de satılmaması için hiçbir neden kalmıyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Uygun Fiyatlı Tesla Otomobil İçin Düğmeye Basıldı: Geliyor Gelmekte Olan

>> Tesla Aracı Hackerlar Tarafından Ele Geçirildi: Güvende Değiliz