Bitcoin 100 bin dolar hedefi gerçekleşecek mi: Uzman analistler açıkladı

Türkiye Bitcoin alsın önerisi

Birçok kişi Bitcoin 100 bin dolar hedefini bekliyor. Özellikle son dönemlerde bu hedefin çok daha fazla göze çarptığını söyleyebiliriz. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Kripto paralar günümüzün en önemli değişim araçları içerisinde yer alıyor. Sadece dakikalar içerisinde başka birisine para göndermenin mümkün olduğu bu sistem güçlü bir ilerleme sağladı. Dijital varlıkların ana akım içerisinde yer almaya başlaması soru işaretlerinin iyice artmasına yol açtı.

Bazıları kripto paraların merkezi sistem içerisinde yer aldığı sürece asla bağımsız olmayacağını söylüyor. Bu nedenle fiyatında bir miktar düşüş yaşanabilir. Ancak uzun vadeli hedefin henüz 100 bin dolar olduğunu unutmayalım. Bir numaralı kripto para birimi yakında dolar ve euro gibi güçlü bir konuma ulaşabilir.

Bitcoin 100 bin dolar hedefi yakında gelebilir

Geçtiğimiz günlerde JPMorgan analistleri kripto paralar ile ilgili olumsuz bazı açıklamalar yapmıştı. Onlara göre şu sıralar doğal varlıklar gereksiz bir yükselişe sahip. Bunun tamamen denizdeki köpük gibi olduğunu ifade eden analistler kripto paraların hızlı yükselişinin gerçekçi olmadığını düşünüyor.

Bitcoin 100 bin dolar

Öte yandan Bloomberg stratejistleri ise uzun vadeli hedefin 100 bin dolar seviyesinde olduğunu düşünüyor. Bu hedef gelirse dev kripto para birimi yeni yükselişler kaydedecektir. Küresel bir rezerv varlık haline gelen Bitcoin yaz boyunca düşmesine rağmen ayakta durdu. Aynı şekilde Ethereum 5 bin dolar düzeyine kadar çıktı.

Kripto para birimleri akılalmaz seviyelere gelebilir

Özellikle şu sıralar beklenti daha çok dijital varlıkların yükseleceği yönünde. Böyle bir düşüncenin oluşması birçok yatırımcının dikkatini buraya doğru yönlendiriyor. Yapılan tahminlere bakacak olursak bu hedef 10 yıl içerisinde gerçekleşmeyecek.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yükselmeye devam etmesi ile birlikte bu rakamlar rahatlıkla aşılabilir. Asıl önemli olan 100 bin dolar seviyelerinde kalıcı bir konum elde etmesi. Peki siz kripto paralar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Yeni Kripto Para Cüzdanı Geliyor: İsviçre ve İspanya İşin İçine Girdi

>> SOLANA ve AXS Fiyatları Beklentileri Altüst Etti: Nereye Kadar Yükselecekler