Kripto Paralarda Haftanın Önemli Gelişmeleri: En Fazla Konuşulanlar

Rusya Bitcoin için yeni

Kripto paralarda haftanın önemli gelişmelerini aktarmaya devam ediyoruz. Bu hafta yine heyecan doruktaydı. İşte merak edilen tüm detaylar.

Kripto para dünyası her geçen gün daha fazla gelişme ile karşılaşıyor. Tüm bu gelişmeler aynı zamanda fiyatlara önemli ölçüde etki ediyor. Gelen haberler ile birlikte dijital varlıkların fiyatlarında bazen yüzde 100 oranında artış yaşanabiliyor. Bu durum fazlasıyla dengesiz bir ortam yarattı.

Bu haftanın konularına baktığımızda hem Türkiye’den hem de dünyadan bazı haberler olduğunu görüyoruz. Özellikle borsalar gündemdeki yerini koruyor.

Kripto paralarda haftanın önemli gelişmeleri: Vergi kaçakçılığı ve NFT

Kripto paralarda haftanın önemli gelişmeleri içerisinde vergi kaçakçılığı ön planda. Özellikle son dönemlerde hem kripto paralar hem de NFT gibi alanlarda güvenlik sorunları yaşanıyor. Hükümet yetkilileri kripto paralar ve NFT üzerinden vergi kaçakçılığı yapıldığını düşünüyor. Birleşik Krallık merkezli olarak yapılan soruşturmalarda birçok dijital varlığa el konuldu.

 Kripto paralarda haftanın önemli

McDonald’s köpek temalı kripto para birimleri ile ödeme alma ihtimaline sahip. Elon Musk tarafından önemli ölçüde desteklenen bu tür dijital varlıklar çok sert yükselişler yakalayabiliyor. Dogecoin bunlardan bir tanesi oldu. Atılan tweetler ile birlikte çok sert bir yükseliş gördü.

Kripto para borsalarına ceza ve büyük vurgunlar

Özellikle son dönemlerde kripto paralar alanında vurgun yapan birçok şirket ortaya çıktı. 2021 yılının en büyük kripto para vurgununu yapan şirketlerin isimleri verildi. Yapılan açıklamaya bakacak olursak Thodex gibi Türkiye’den birçok şirketin ilk sıralarda yer aldığını görüyoruz. Bu nedenle bu alanda Türkiye’nin ismi uzun bir süre daha gündemde olacak gibi görünüyor.

Bu haftanın en önemli gelişmelerinden bir diğeri ise kripto para borsalarına kesilen cezaydı. Türkiye’deki 4 büyük kripto para borsasında toplamda 18 milyon TL’lik para cezası kesildi. Cezanın sebebi ise kara para aklama ile ilgili. Dijital varlıklar alanında ortaya çıkan tüm haberleri hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz, bizi takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Bu 4 Kripto Para Büyük Kazanç Sağlayabilir: Analistler Açıkladı

>> Kripto Paralarda Hızlı Yükseliş Devam Ediyor: Piyasalarda Son Durum