Bitcoin 2023 Fiyat Tahminleri: Her Kafadan Ayrı Bir Ses

Bitcoin rekor kırarak

Bitcoin 2023 fiyat tahminleri yapılmaya devam ediliyor. BTC başta olmak üzere bütün dijital varlıklar ciddi tehlikelerle karşı karşıya.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin son dönemlerde ciddi düşüşler yaşıyor. Bu düşüşler nedeniyle fiyatının 16.000 dolar seviyelerine kadar gerilediğini gördük. FTX krizi bunu çok daha derinleştirdi. Ayrıca LUNA ile ilgili yaşananlar ayrı bir sorun yarattı.

Kripto para analistleri tarafından yapılan tartışmalar daha çok bu yönde. Onlar FTX gibi krizler nedeniyle dijital varlıkların fiyatlarının çok ciddi oranlarda düşeceğini tahmin ediyor. Elbette bunun tersi yönünde de fikir belirtenler var. Mesela Tim Draper Bitcoin için 250 bin dolar tahmini yaptı.

Bitcoin 2023 fiyat tahminleri

BTC fiyatı diğer kripto para birimleri için de son derece kritik. Eğer Bitcoin düşük seviyelere gerilerse ne yazık ki diğer dijital varlıkların benzer şekilde çakılacağını söyleyebiliriz. Mesela Solana bunun en canlı örneklerinden bir tanesi oldu. Kripto para devi Solana 9 dolar düzeyine kadar geriledi.

Bitcoin 2023 fiyat

Avax ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin yine benzer şekilde sert düşüşler yaşadığını görüyoruz. Ethereum için 1000 dolar seviyeleri konuşuluyor. Tüm bu şartlar altında ne yazık ki kripto paralar için pek olumlu konuşmak doğru değil. Özellikle Bitcoin ile ilgili 5000 dolar tahminlerinin yapıldığı şu günlerde piyasalar kabus gibi.

BTC için halving uyarısı

Kripto para devi olarak bilinen BTC için halving uyarıları yapılıyor. 2024 yılında büyük halving gerçekleşecek. Böylece madenci ödülleri yarılanmış olacak. Bu durum fiyata büyük katkı sunuyor. Öte yandan baskılama yaptığını da görüyoruz.

BTC 2023 fiyat tahminleri daha çok halving etrafında şekilleniyor. Eğer halving olumlu yansırsa 250.000 dolar düzeyi bile görülebilir. Ancak analistler bu kadar olumlu düşünmüyor.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Fiyat Tahminleri Tutacak Mı? (ETH, ADA, XRP, BTC)

>> Kripto Paralarda Yeni Seviyeler Bakın Hangileri Olacak: BTC, DOGE, ETH, VET