OnePlus 11 iPhone 14 ile Rekabet Edebilecek Mi?

OnePlus 11

OnePlus 11 serisinin önümüzdeki haftalarda tanıtılacağını biliyoruz. Peki kamera konusunda iddialı olacak seri iPhone 14 serisine rekabet edebilecek mi?

OnePlus 11 serisinin kısa bir süre önce Çin lansmanı gerçekleşti. Fakat henüz piyasaya sürülmediği için, sergileyeceği kamera performansı hakkında net bir bilgi sahibi değiliz. Yine de Çin’de gerçekleşen lansmanda söz konusu seri ile çekilen fotoğrafların örnekleri paylaşılmıştı. Bu yüzden OnePlus 11 modellerinin kamera örneklerinin elimizde olduğunu belirtelim. Genel olarak ortaya çıkan harika fotoğrafları değerlendirdiğimizde kullanıcıların aklında önemli bir soru işarete oluştu. ‘OnePlus 11 serisi iPhone 14 serisi ile kamera konusunda rekabet edebilir mi?’

Çünkü beklentilerin üzerinde bir kamera performansı ile karşımıza çıkan modeller olduğunu birletelim. Bu yüzden özellikle fotoğraf tarafında piyasanın en iyisi olarak sunulacak bir model olacağını tahmin ediyoruz. Teknik özellikleri ve tasarım ayrıntıları hakkında bilgi sahibi olsak da henüz kullanıcı deneyimi ve yorumlar olarak eksik bilgiye sahip olduğumuz için iki model hakkında kesin karşılaştırma yapmak adil olmayacaktır. Fakat genel olarak kamera örneklerindeki sunduğu performansa göre bir yorum yapacağız. İşte OnePlus 11 serisi hakkındaki değerlendirmelerimiz.

OnePlus 11 iPhone 14 ile Rekabet Edebilecek Mi?

OnePlus 11 serisi tarafından çekilen test fotoğraflarını incelediğimizde, özellikle düşük ışıkta ve portre modunda gösterdiği performansın öne çıkarıldığını görüyoruz. İlk olarak düşük ışıkta çekile portre modu fotoğrafları değerlendirdiğimizde yüksek ışıkta çekilmiş kadar başarılı bir yapıya sahip olduğunu söyleyebilir. Bununla beraber renklerin dağılımı tarafında, herhangi bir renk patlamasına rastlamadık. Bu yüzden yakında Türkiye’ye de giriş yapması beklenen serinin, düşük ışık tarafında piyasanın en iyi kamerasına sahip telefonları arasında yer alacağını tahmin ediyoruz.

OnePlus 11

Yüksek ışıkta çekilen portre fotoğrafların örneklerine baktığımızda ise, kıvırcık saçlı mankenin saç tellerinin dahi kolaylıkla ayırt edilebildiğini belirtelim. Bu derinliğin bir telefon tarafından yakalanabilmesi muhteşem diyebiliriz. Çünkü fotoğrafı ilk kez görenlerin dahi, profesyonel fotoğraf makinesi ile çekilmiş, derinlik hissiyatının maksimumda olduğu bir fotoğraf karşımıza çıkıyor. Bu yüzden OnePlus 11 serisinin, hem düşük ışıkta hem de yüksek ışıkta portre testlerinin başarılı olduğunu görüyoruz. Sizce OnePlus 11 serisi, kamera tarafında iPhone 14 serisi ile rekabet edebilir mi?

İlgili Haberler

>> Realme 10 Serisi Yakında Türkiye’ye Geliyor!