Samsung Akıllı Telefon Kar Oranı Rekora Koşuyor: Apple’ın Gözleri Yaşlı

Haftalık Telefon Haberleri

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olarak bilinen Samsung akıllı telefon kar oranı ile rekora koşuyor. Apple, bundan hiç hoşnut olmayacak. İşte merak edilen tüm detaylar.

Apple ve Samsung ezeli rakiplerdir desek sanırım abartmış olmayız. Özellikle de Apple tarafından şiddeti artırılan rekabet ortamı, Samsung’u farklı yollara itti. Şirket katlanabilir akıllı telefon modellerinde çığır açmaya çalıştı. Hemen ardından yeni yonga setleri geliştirmeye başladı.

Tüm bunlar Samsung’a önemli avantajlar sağladı diyebiliriz. Samsung’un ilk başarısı ise ABD ile başladı. Şirket ilk defa Apple’ı kendi ülkesi olan ABD’de mağlup etti. Bu en azından büyük bir moral oldu diyebiliriz. Elbette Apple için de hayal kırıklığıydı.

Samsung akıllı telefon kar oranı giderek artıyor

Hem ulusal hem de küresel çapta çıkardığı akıllı telefonlar sayesinde Samsung önemli ölçüde öne geçti diyebiliriz. Bunda bazı birkaç etkenin olduğu söylenebilir.

  • Herkesi kapsayacak şekilde akıllı telefon üretmesi. Özellikle de orta düzey modeller burada etkili.
  • Yazılım güncellemeleri bakımından son derece iyi bir iş çıkarması.
  • Yüzde 18,8’den yüzde 32,6 seviyelerine yükselen Hindistan pazar satışlarına sahip olması.
  • Herkes için oldukça önemli bir marka statüsüne ulaşmış olması.

Samsung akıllı telefon kar oranı

2020 üçüncü çeyrek sonuçları değerlendirildiğinde, bu maddelerin fazlasıyla etkili olduğu görülüyor. 2017 yılından beri kırılamayan rekorlar kırılmış oldu. Samsung akıllı telefon kar oranı 2020 yılında oldukça iyi bir sonuç yakaladı. Buna rağmen Apple tarafından elde edilen kar oranını geçemedi.

ABD’de Apple’ı ve Hindistan pazarında ise Xiaomi’yi geçmeyi başaran Samsung sıkı bir rakip olarak Apple’ın tam karşısında. Samsung küresel gelirlerden yüzde 22,6 oranında pay aldı. Apple ise yüzde 29,5 oranında pazar payına sahip. Sadece bu bile Apple şirketine çok büyük bir avantaj sunuyor. Neredeyse sadece amiral gemisi akıllı telefon modellerini satan Apple, biraz daha düşük modeller satmaya başlamalı.

Samsung akıllı telefon kazanç oranı her ne kadar artış gösterse bile yine de Apple fazlasıyla sağlam bir rakip. Sizce Apple mı Samsung mu? Tercihinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Snapdragon 875 ve 775G canavarlarının AnTuTu puanı belli oldu!

>> Samsung Galaxy A12 ve Galaxy A02 modellerini tanıttı!