Bitcoin Düşüş Beklentisi Devam Ediyor: Yüzde Kaç Düşecek

Bitcoin rekor kırarak

Bitcoin düşüş beklentisi uzun bir süredir devam ediyor. Sadece kripto para devi değil diğer dijital varlıklarda da benzer beklentinin olduğunu görüyoruz.

Kripto para devi Bitcoin ne yazık ki uzun bir süredir düşmeye devam ediyor. Hiç kimse bu düşüşe engel olamıyor. Ne büyük şirketler ne de diğer platformlar ne yazık ki düşüşte pozitif etki yaratamıyor. Durum böyle olunca herkeste tek bir soru hakim oluyor.

Bitcoin 17.000 dolar seviyesinin bile altına düşünce herkes nereye kadar düşüşün devam edeceğini merak ediyordu. Hatta bazıları 10.000 dolar seviyesine doğru hızlıca geleceğini söyledi. Fakat şu an baktığımızda böyle bir şey olmadığını görüyoruz. Yani Bitcoin 16.000 dolar düzeyini korumayı başarıyor.

Bitcoin düşüş beklentisi endişe yaratıyor

BTC ile ilgili gelen yorumlara baktığımızda ünlü analistlerin düşüş yönünde oy verdiğini görüyoruz. Mesela BTC için 10.000 dolar seviyeleri konuşulmaya devam ediliyor. Özellikle Credible isimli kripto para analisti düşüş beklentisinin dillendiriyor.

Bitcoin düşüş beklentisi

Ethereum için yine benzer bazı açıklamalar yapılıyor. Konuyla ilgili detaylara baktığımızda Ethereum için 1000 doların altı gösteriliyor. Eğer bu seviyelere kadar gelirlerse muhtemelen düşüş daha da hızlanacak. Böylece 600 dolar düzeyi bile gelebilir.

Düşüşten önce son fırsatlar açıklaması

Analistlere baktığımızda BTC başta olmak üzere bütün kripto para devlerinin yüzde 60 seviyelerinde düşeceği görülüyor. Böyle bir durumda Bitcoin için 11.000 doları beklemek mümkün. Fakat 10.000 doların altına sarkma ihtimali son derece düşük. Bu nedenle en fazla 13.000 dolara kadar düşeceği söyleniyor.

Bitcoin düşüş beklentisi devam ediyor. Eğer ABD Merkez Bankası bazı olumlu sinyaller verirse bu durum değişebilir. Ayrıca bazı büyük şirketlerin BTC için olumlu değerlendirmeler yapması gerekiyor. Böyle bir durumda yeniden yükseliş yakalanabilir. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili HABERLER:

>> Kripto Paralarda Fiyat Tahminleri Tutacak Mı? (ETH, ADA, XRP, BTC)

>> Kripto Paralarda Yeni Seviyeler Bakın Hangileri Olacak: BTC, DOGE, ETH, VET