Bitcoin İçin Düşük Seviyeler Açıklandı: Dip Nerede?

Bitcoin için düşük seviyeler

Bitcoin için düşük seviyeler ünlü analist tarafından açıklandı. Onun verdiği bazı tarihlere baktığımızda ciddi bir düşüş olma ihtimali görülüyor.

Dünyanın en değerli kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin ilginç bir düşüş dönemine geçti. Analistler bu düşüş döneminin geçici olduğunu belirtiyor. Fakat kripto para devinin açıkçası biraz daha fazla aşağı yönlü hareket etme ihtimali var.

Dijital varlıklara baktığımızda sürekli olarak bir döngü içerisinde hareket ettiklerini görüyoruz. Ayı sezonunda sert düşüşler yaşanırken boğada ciddi bir yükseliş elde edilebiliyor. Ancak analistlerin görüşleri burada büyük bir öneme sahip. Dijital varlıkların ne zaman yükseleceği tam olarak bilinemiyor.

Bitcoin için düşük seviyeler kapıda

Kripto paralar ile ilgili seviyelere baktığımızda çok farklı rakamlar bizleri karşılıyor. Mesela Bitcoin en son 68.000 dolar düzeyine kadar yükselmişti. Şu anda baktığımızda ise fiyatının 23.000 dolar düzeyinde olduğunu görüyoruz. Yani arada çok ciddi bir fark var.

Bitcoin için düşük seviyeler

Bitcoin ile ilgili yarılanma olayına baktığımızda yaklaşık olarak 400 ile 450 gün önce bu makro düşüş trendinin sona erdiği fark ediliyor. Yani yeni bir yarılanma olayında makro düşüş trendinden çıkılmış olması gerekiyor. Böylece Bitcoin için birikim aralığını terk etme zamanı geldi diyebiliriz.

Kripto paralarda dip beklentisi

Özellikle son dönemlerde kripto paralarda büyük bir dip beklentisi var. Bitcoin zaten 18.000 dolar düzeyine kadar gerilemişti. Daha fazla nereye kadar düşeceği ise henüz net değil. Fakat buradaki esas problem Bitcoin 25.000 doları henüz aşamadı. Eğer o seviyeyi aşıp haftalık kapanış yaparsa yükseliş için yeni bir umut doğacaktır. Bitcoin için düşük seviyeler böylece aşılabilir.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin elbette buradaki tek problem değil. Aynı zamanda Ethereum ve Link yükselmesi gereken dijital varlıklar olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Ethereum büyük bir boğa sezonu başlatabilir. Ancak burada son sözü söyleyecek olan her zaman için Bitcoin’dir.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Sert Yükseliş Hareketleri İle Karşı Karşıya: İyi Ama Neden

>> Kripto Paralarda Fiyat Artışları Devam Ediyor: Bitcoin Bastırıyor