iPhone 14 Tanıtım Tarihi Ertelenebilir: İşte Sebebi!

Apple şarj cihazını

iPhone 14 tanıtım tarihi ertelenebilir. İşte Apple’ın ülkemizde de satışa sunulacak olan iPhone 14 serisi için karşılaştığı sorunlar.

Bildiğiniz üzere uzun süredir iPhone 14 serisi hakkında birçok detay ortaya çıkmıştı. Uzun süredir söz konusu seri hakkında ortaya çıkan sızıntılara beraber tanık olmuştuk. Artık iPhone 14 serisi modellerinin tanıtım tarihine aylar kalması ile yeni seri hakkında birçok detayın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Hatta güvenilir kaynaklar tarafından, söz konusu modellerin tasarımına ilişkin de ortaya çıkan görseller bulunuyordu. Bu yüzden bazı özel detaylar hariç, hem tasarım anlamında hem de teknik özellik tarafında yeni seri hakkında birçok bilgiye sahibiz. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen seri hakkında pek çok aksaklık yaşandı. iPhone 14 tanıtım tarihi bu yüzden gecikebilir. İşte ayrıntılar.

iPhone 14 Tanıtım Tarihi Ertelenebilir: İşte Sebebi!

Apple’ın zaman zaman tedarik konusunda sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. İddialara göre iPhone 14 serisinde de bazı tedarik sorunları yaşanıyor. Bu sefer ise Apple Tayvan’daki tedarikçiler ve içindeki montajcılar arasına sıkıştı. Çin Halk Cumhuriyeti’ne göre ABD ‘Tek Çin’ politikasını ihlal ediyor. Apple’ın Tayvan’dan işlemci başta olmak üzere parça tedariğini gerçekleştirdiğini, Çin’de ise montajını yaptığını biliyoruz. TSMC’nin ise bir numaralı müşterisinin Apple olduğunu biliyoruz. Fakat her ne kadar Tayvan’ın Apple ile bir sorunu olmasa da bu konuda Apple ile sorunlar yaşıyor. Bu yüzden iPhone 14 serisi, bazı tedarik sorunları nedeniyle gecikebilir. Bununla beraber fiyat tarafında da önemli değişiklikler olabilir. Tabii ki henüz net bir ayrıntı ortaya çıkmamakla beraber, Apple tarafından da resmi bir açıklama bulunmuyor.

iPhone 14 Tanıtım Tarihi

Bir uzun süre önce üretimine dahi başlanan iPhone 14 serisi modellerinin piyasaya çıkmasında engellerin olup olmadığı hakkında önümüzdeki günlerde yeni detaylar ortaya çıkacaktır. Bununla beraber teknik özellikleri ve tasarım detayları sızdırılan modeller olduğu için tanıtım tarihinde bir değişiklik olup olmayacağı henüz belli değil. Fakat Apple tarafından Tayvan ve Çin ile yaşanan sorunlardan dolayı fiyat tarafında önemli değişiklikler olabilir. Önümüzdeki günlerde iPhone 14 tanıtım tarihi ve fiyatı hakkında da net sızıntılar gerçekleşecektir. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy A23 5G Devasa Pili İle Piyasaya Sürüldü!