Bitcoin Ayı Sezonu Geldi Mi? Analistler Açıkladı

Bitcoin fiyatı kritik

Bitcoin ayı sezonu en büyük merak konusu oldu. Özellikle son dönemlerde yaşanan gelişmeler ayı sezonu ile ilişkilendiriliyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük kripto para borsaları içerisinde yer alan Huobi platformunun kurucu ortağı Du Jun son derece önemli açıklamaları yer verdi. Yaptığı açıklamalardan fiyatların sürekli olarak düşmesi ile ayı piyasası kıyaslaması yaptı. Ona göre ayı sezonuna girmiş olma ihtimalimiz son derece yüksek.

Yaptığı röportajda bazı açıklamalara yer veren kripto para borsa yöneticisi büyük rallinin ilerleyen yıllarda yaşanacağını söyledi. Ona göre 2024 sonları veya 2025 başlarında ciddi bir ralli ortaya çıkacak. Fakat öncesinde herhangi bir yükselme işareti yok. Özellikle halving döneminde kripto para birimlerinde çok sert yükselişler görmek mümkün.

Bitcoin ayı sezonu tedirginlik yaratıyor

Kripto para devi Bitcoin özel bazı dönemlere sahip. Madencilik üretiminde blok başına düşen ödül her zaman için aynı olmuyor. Halving denilen dönemde bu ödül yarı yarıya düşürülüyor. Mesela 2016 yılında büyük yarılanma gerçekleşmişti. 2017 yılında ise boğa sezonu yaşandı.

Bitcoin ayı sezonu

2020 yılında yine halving ortaya çıktı. 2021 yılında ise boğa piyasası yaşandı. Her ne kadar o dönemlerde ciddi bir boğa sezonu ortaya çıksa bile yine de hemen öncesinde kötü bir piyasa göze çarpıyor. Mesela 2017 boğa piyasasından hemen sonra 2018 yılında çok sert düşüşler yaşanmıştı. Hatta Bitcoin 4 bin dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin için kış yaşanabilir

ABD Merkez Bankası 2022 yılında faiz oranlarını keskin bir şekilde arttırmak istiyor. Bu durum ortaya çıktığı günden beri Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinde ciddi bir gerileme yaşandı. Bitcoin 37 bin dolar seviyelerinde olsa bile yine de tedirgin bir hava hakim.

Kripto para birimlerinin daha fazla tanınması nedeniyle artık 4000 dolar seviyelerine kadar düşme ihtimali zayıf. Fakat kara bir kış yaşanabilir. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Dev Şirket Bitcoin Biriktirdiğini Açıkladı: Sandalyeden Düşürecek Haber

>> Bitcoin Şubat ayında düşmeye devam edecek mi? Gözler bu tarihlerde