BMW 5 Serisi Sedan Modeli Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

BMW 5 Serisi Sedan

BMW 5 Serisi Sedan özellikleri sonunda ortaya çıktı. Bu aracın özelliklerine baktığımızda birçok farklı konuda avantaj sağladığını görüyoruz. Hadi gelin hem özelliklerine hem de fiyatına birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük otomotiv devleri içerisinde yer alan BMW sürekli olarak yeni modeller üretiyor. Bu yeni modeller ile birlikte gücüne güç katmayı başarıyor. Şimdi ise yeni bir sedan modeli piyasaya sunuldu. Bu modelin M sport paketi ön plana çıkıyor. Sportif bir tasarım ve M sport süspansiyon ile birlikte aerodinamik etkisi yaratıyor.

Bu otomobilin özelliklerine baktığımızda bizleri ilk başta dış tasarım selamlıyor. Sportif ve zarif görünen tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kaputun altında yer alan ızgara tasarımı sırıtmıyor. Ne yazık ki bazı otomobil modelleri ızgarası bakımından çok kötü bir görüntü sergiliyor.

BMW 5 Serisi Sedan özellikleri

BMW tarafından geliştirilen bu yeni model iç tasarım bakımından da ön plana çıkmayı başarıyor. Opsyionel olan BMW Live Cockpit Professional son derece şık bir kontrol panel ekranı sunuyor. Ayrıca akıllı telefon entegrasyonu sayesinde telefonu aracın ekranına yansıtabiliyorsunuz.

BMW 5 Serisi Sedan

Bu otomobil, sürüş asistana sahip. Hem eğlence hem de bilgi için bu asistanı kullanabilirsiniz. Aracın tekerlerine baktığımızda dört çeker xDrive teknolojisi sayesinde maksimum çekiş gücü sağladığı görülüyor. Ayrıca ön ve arka tekerler arasında değişken bir biçimde güç dağılımı yapılıyor.

Yeni aracın fiyatı belli oldu

BMW tarafından geliştirilen bu yeni modelin fiyatı 1,37 milyon TL’den başlıyor. En üst paket olan BMW 530e xDrive ise 2,54 milyon TL fiyata sahip. Bu fiyatlara baktığımızda Türkiye’de çok az kişinin böyle bir aracı alma gücü olduğunu görüyoruz.

BMW genellikle uygun fiyatlı araç üretiyor. Bu nedenle fiyatların çok sürpriz olmadığını söyleyebiliriz. Peki siz bu özellikler ve aracın fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Haftanın En Önemli Otomobil Haberleri: Gündem Çok Hareketli (19 – 26 Aralık)

>> Volkswagen Otomobil Fiyatlarında İndirim Yaptı: Evet Bunlar İndirimli Fiyatlar!