Redmi Note 10S, Redmi Note 9 Pro Karşılaştırması: Hangisi Daha İyi!

Redmi Note 10S Redmi Note 9 Pro

Sizler için Redmi Note 10S Redmi Note 9 Pro modelleri arasındaki temel farkları değerlendireceğiz. İşte iki model arasında dikkat edilmesi gereken özellikler.

Son zamanlarda dolar kurunun yükselmesi ile birlikte uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilgi bir aile arttı. Özellikle doların yükselmesinden sonra akıllı telefonlarda fiyatların yükseldiği söyleyebiliriz. Fakat geçtiğimiz günlerde düşen dolar kuru ile birlikte akıllı telefonların fiyatlarında biraz da olsa bir düşüş yaşandı.  Bu haberimizde sizler için 4000 TL altı  fiyat seviyesinde karşımıza çıkan Redmi Note 10S ve Redmi Note 9 Pro modellerini karşılaştıracağız. İşte kafa kafaya diyebileceğimiz iki modelden birini tercih etmeniz için sebepler.

Redmi Note 10S, Redmi Note 9 Pro Karşılaştırması: Hangisi Daha İyi!

Redmi Note 10S Redmi Note 9 Pro

Ekran

İlk olarak iki cihazın ekran farklarına baktığımızda Redmi N­ote 9 Pro modelinde IPS LCD panel karşımıza çıkarken, Redmi No­te 10S modelinde AMOLED ekran bulunuyor.

Pil

İki modelin de pil odaklı modeller olduğunu söyleyebiliriz. Redmi N­ote 9 Pro modelinde 5020 mAh’lik bir batarya karşımıza çıkarken, Redmi Note 10S modelinde ise 5000 mAh’lik pil bulunuyor. İki telefon da bir günü rahatlıkla çıkartacak batarya kapasiteleri ile karşımıza çıkıyor. Fakat Redmo No­te 10S modelinde 33W hızlı şarj desteği bulunurken Redmi No­te 9 Pro modelinde ise 30W hızlı şarj desteği bulunuyor.

Kamera

Kamera tarafında ise hemen hemen iki modelin de benzer özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. İki modelde de 64 MP çözünürlüğünde ana kameralar ile karşımıza çıkıyor. Fakat Redmi Note 10S modelinde f/1.79 diyafram açıklığı olduğu için düşük ışık performansı Redmi Note 9 Pro’ya göre daha iyi olacaktır. Ön kamerada ise Redmi Note 9 Pro, 16 MP çözünürlüğünde bir kamera ile karşımıza çıkıyor. Red­mi Note 10S modelinde ise söz konusu ön kamera 13 MP çözünürlüğünde.

Performans

İşlemci baktığımızda ise Redmi N­ote 9 Pro modelinde bulunan Qualcomm imzalı Snapdragon 720G işlemcisi, Redmi No­te 10S modelindeki MediaTek Helio G95 işlemcisinden daha düşük performans gösteriyor. Bu yüzden işlemci odaklı bir akıllı telefon almak istiyorsanız Redmi Note 10S modelini satın almanızı öneririz.

Genel Değerlendirme

İki model arasındaki temel farkları değerlendirdiğimizde, Redmi Note 10S modelinin daha güncel bir model olduğunu ve daha iyi işlemciye sahip olduğunu söyleyebiliriz. İki modelin de fiyatı 3.800 TL civarında olduğu için Redmi Note 10S modelini almak biraz daha mantıklı diyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 Ultra Kanlı Canlı Görüntülendi: Hem de S Pen İle!

>> Xiaomi 12 serisi, Dakikalar İçerisinde Tükendi