En Önemli Kripto Para Gelişmeleri: Borsalar Yeniden Şekillendi

Kripto para piyasalarında haftanın

En önemli kripto para gelişmeleri ile birlikte sektör adeta yeniden şekillendi. Bu olaylar kripto para dünyasını sarsmayı başardı.

Küresel çapta dijital varlıklara olan yönelim büyük bir artış gösterdi. Bu ilginin elbette önemli bazı nedenleri var. Mesela Bitcoin arzının sınırsız olmaması nedeniyle enflasyon karşıtı olduğu ifade ediliyor. Bu durum özellikle gelişmekte olan ülkelerin dikkatini çekiyor. Ayrıca kripto para birimleri farklı sorunlara çözüm yaratması nedeniyle fazlasıyla tutuluyor.

Kripto para dünyasına baktığımızda bizleri ilk etapta NFT ile ilgili yaşanan gelişmeler karşılıyor. Mesela bir NFT çalışması 69 milyon dolardan satıldı. 5000 günlük çalışmayı içeren bu NFT oldukça yüksek bir rakama satılmayı başardı. Blok zincirdeki benzersiz eserler yüksek fiyatlarla satışa sunulabiliyor. Aklınıza gelebilecek her alanda bu tür projeler üretmek mümkün.

En önemli kripto para gelişmeleri

2021 yılına damgasını vuran en ilginç kripto para gelişmelerinden bir tanesi de meme tokenler oldu. Normalde her bir kripto para biriminin önemli projeleri vardır. İnsanlığın son derece ciddi sorunlarına çözüm bulurlar. Fakat meme tokenler tam olarak böyle çalışmıyor. Hatta bazıları şaka amacıyla üretildi. SHIB coin bunlardan bir tanesi.

En önemli kripto para

SHIB coin kısa bir süre içerisinde kripto para piyasa değeri sıralamasında ilk 10 içerisinde yer almayı başardı. Bu gerçekten de fazlasıyla büyük bir başarı oldu. DOGE coin yine en fazla değer kazanan kripto para birimleri içerisinde yer alıyor. Market sıralamasına baktığımızda ilk 10 içerisinde yer alması bunun en büyük kanıtı.

El Salvador hamlesi Bitcoin’i uçurdu

El Salvador dünyanın en farklı ülkelerinden bir tanesi. Bu ülkenin başkanı Haziran ayında Bitcoin’i yasal para birimi yapacağını söylemişti. Sadece kısa bir süre içerisinde Bitcoin El Salvador’un yasal para birimi olarak kayıtlara geçti. Böylece Bitcoin adeta uçtu.

Bazıları Türkiye ile ilgili de benzer açıklamalar yapıyor. Türkiye’nin resmi para biriminin Bitcoin olması gerektiği söyleniyor. 2021 yılında kripto paralarla ilgili yaşanan tüm bu gelişmeler sektörü derinden etkiledi ve etkilemeye devam edecek.

İlgili Haberler:

>> En Hızlı Yükselen Kripto Para Birimleri Bakın Hangileri Oldu: Biri Onları Durdursun

>> Bu 7 Metaverse Kripto Para Sert Yükseliş Yakalayabilir: Analistler Açıkladı