Volkswagen Otomobil Fiyatlarında İndirim Yaptı: Evet Bunlar İndirimli Fiyatlar!

Volkswagen elektrikli otomobil fiyatları

Volkswagen otomobil fiyatlarında indirim yapma kararı aldı. Bu indirimlere bakacak olursak ortaya oldukça ilginç rakamlar çıktı.

Dünyanın en büyük otomotiv devleri içerisinde yer alan Volkswagen uzun bir süredir fiyatlarına zam yapıyordu. Dolar kuru geçtiğimiz hafta 18 TL seviyelerini aşarken euro 20 lira düzeyine kadar ulaştı. Bu durum araç fiyatlarında çok sert yükselişlerin yaşanmasına neden oldu.

Kur fiyatlarında yaşanan gerileme ile birlikte yavaş yavaş otomotiv markaları indirimler yapmaya başladı. Dolar 11 ve euro 13 TL seviyelerine gelince yaklaşık olarak yüzde 10 düzeyinde indirimler yapıldı. Böylece otomobil fiyatları az bile olsa düştü. İlk etapta Opel ve Renault gibi markalar indirim yapmaya başlamıştı.

Volkswagen otomobil fiyatlarında düşüş sağladı

Alman otomotiv devi Volkswagen döviz kurunun düşmesi ile birlikte bazı araçlarında indirimlere yer verdi. Mesela Volkswagen Polo başlangıç fiyatı 387 bin dolarken şu anda 360 bin seviyelerine çekildi. En yüksek paket 511 bin 400 düzeyinden 475 bin 700 seviyelerine kadar düştü.

Volkswagen otomobil fiyatlarında indirim

En çok beğenilen modellerden Volkswagen Golf yine fiyatı düşürülen araçlar içerisinde yer alıyor. En düşük paket 423 bin dolardan 394 bin 300 TL düzeyine kadar geriledi. Elbette bu bahsettiğimiz en düşük paket. Volkswagen Golf araçlarından 1.5 eTSI 150 PS DSG özelliklerine sahip modeli 671 bin 900 TL üzerinden satışa sunuluyordu. Şimdi ise fiyatı 625 bin TL oldu.

Tüm otomotiv markalarının indirim yapması bekleniyor

Sadece Volkswagen değil aynı zamanda tüm otomotiv markalarının aynı şekilde indirim yapması bekleniyor. Özellikle son dönemlerde dolar kurunun geriye çekilmesi vatandaşlar için yeni bir araç alım fırsatı olarak görülüyor. Bazı araçların fiyatları 1 milyon TL seviyelerine ulaşınca herkes gözünü ucuz modellere çevirmişti.

Birçok marka şu sıralar fiyatlarını geriye çekerken aynı zamanda döviz kurunu takip ediyor. Eğer döviz kurunda yeni bir atak yaşanırsa bu defa fiyatlarda artışa gidilebilir. Peki sizce Türkiye’de otomobil fiyatları uygun mu? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bu Haftanın Otomotiv Haberleri: Sektör İyice Kızışıyor (5 – 12 Eylül)

>> Otomotiv Haberlerinde Bu Haftanın Öne Çıkan Başlıkları (26 Temmuz – 2 Ağustos)