BtcTurk Kripto Para Ödeme Yasağı Hakkında Konuştu: İşte Piyasayı Değiştirebilecek Açıklamalar

kurumsal yatırımcılar Bitcoin

BtcTurk kripto para ödeme yasağı ile alakalı CEO Özgür Güneri konuştu. Yaptığı açıklamalarda Türkiye’de ödeme işlemleri ile alakalı ciddi detaylar yer aldı.

Kripto paralar ile ilgili gelişmeler her geçen gün iyice netleşiyor. Bazı ülkeler bu teknolojiyi kabul ederken kimileri ise mesafeli yaklaşıyor. Bazıları ne yazık ki bu yeni ödeme sistemine çok sert davranıyor. Mesela ABD genel olarak destekliyor diyebiliriz. Rusya ise tamamen yasakladı. Hindistan gibi ülkelerde bu teknoloji şu anda hükümet tarafından hiç sevilmiyor.

Türkiye gibi ülkelerin ne yapacağı büyük bir merak konusuydu. Bazıları sert tepki vereceğini söylerken kimileri bunun ölçülü olacağını söylüyordu. Merkez Bankası tarafından alınan bir karar Türkiye’nin kripto paralara sert davranacağını gösterdi. Pandemi süreci nedeniyle ekonomik problemleri giderek artan Türkiye’de ne yazık ki vergiler yükseltiliyor. Kripto paralardan vergi alınamadığı için yetkililer huzursuzluk yaşıyor.

BtcTurk kripto para ödeme yasağı konusunda olumsuz bir tablo beklemiyor

Türkiye’de birçok kripto para borsası yer alıyor. Bunlardan bazıları çok ciddi performans gösterirken kimileri ise geri planda kalıyor. BtcTurk ile Paribu gerçekten de kripto para konusunda son derece güçlü bir performans sergiliyor. Bu nedenle BtcTurk tarafından yapılacak açıklamalar kullanıcılar tarafından merakla bekleniyordu.

BtcTurk kripto para ödeme

CEO Özgür Güneri tarafından yapılan açıklamalarda kripto para varlıklarına yönelik bir yasaklamanın olmadığı ifade edildi. Ayrıca kripto paraların dünyayı çok ciddi ölçüde değiştirmesi gibi beklentinin olmadığı söylendi. İşin açıkçası son derece gerçekçi konuştuğunu söyleyebiliriz. Ayrıca açıklamasının devamında Türkiye’de kripto paraların TL ile uyumlu çalıştığını ifade etti.

Türkiye güçlü markalar ortaya çıkarabilir

Kripto paralar geleceğin teknolojisi olarak görülüyor. Henüz kaçmamış bir tren var ve BtcTurk gibi şirketler bu konuda uyarıda bulunuyor. Türkiye eğer isterse güçlü markalar piyasaya sunabilir. Böylece kripto para alanında önemli bir gelişme sağlanabilir.

Hesaplamalar ve bazı kısıtlamalar devam ederse insanlar kripto paralardan uzaklaşabilir. Gelişmeler ortaya çıktıkça sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para İle Ödeme Yasağı Hakkında Merak Edilen Herşey!

>> Ripple Davası Büyük Gelişmelere Neden Oluyor: Kripto Paranın Fiyatı Artacak Mı?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here