İngiltere’nin Binance kararına ilk tepkiler gelmeye başladı: Yanlış anlaşılma var

Kripto para ve altın

Henüz yeni ortaya çıkan İngiltere’nin Binance kararına ilk tepkiler yavaş yavaş geliyor. Malta’da merkezi bulunan şirket bazı sorunlar yaşıyor. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

İngiltere kripto para dünyası için önemli bir yere sahip. Hatta küresel çaptaki tüm finansal şirketler için İngiltere kritik bir önemde. Bu nedenle ülkede alınan kararlar kripto para dünyasını yeniden şekillendirebilir. Yeni ortaya çıkan bir habere göre ülkede tam olarak böyle bir karar alındı.

Binance dünyanın en büyük kripto para borsası olarak biliniyor. Sağlam projelere yer veren şirket bazı ülkelerde problem yaşayabiliyor. Birçok kişi tarafından en güvenilir kripto para borsası olarak görülen bu platform kimi zaman ülkelerden tepki toplayabiliyor. Bunlardan birisi de İngiltere oldu.

İngiltere’nin Binance kararına resmi açıklama geldi

İngiltere tarafından yapılan bir açıklamada dünya devi kripto para borsasının faaliyetlerini durdurması istendiği söylendi. İngiltere mali denetim otoritesi tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa Binance burada faaliyet gösteremeyecek. Ancak işin içerisinde çok küçük bir detay var.

İngiltere'nin Binance kararına

Binance tarafından yapılan açıklamalara göre kısıtlama internet sitesi ile ilgili değil. Binance.com üzerinde doğrudan bir etkisinin olmadığı ortaya çıkınca bu defa geriye tek bir seçenek kaldı. Binance Markets Limited (BML) şirketi İngiltere’de faaliyetlerini durdurmak zorunda kalacak. Ülkenin vatandaşları yine internet sitesi üzerinden kripto para alıp satabilecek.

Binance Markets Limited İngiltere yasağına yakalandı

Bu yasağın tamamen şirket odaklı olduğu ifade ediliyor. Firmanın ayrı bir tüzel kişiliğe sahip olduğu ve Binance web sitesi ile ilgisinin olmadığı söylendi. Normal şartlarda bu tarz bir haber kripto para dünyasını alt üst edebilir. Ancak engellenen internet sitesi olmayınca herhangi bir etki yaratmadı.

Kripto para borsaları özellikle şu sıralar diken üstünde. Çin’de yaşanan yasaklar ve yeni kurallar borsaları ciddi oranda etkiliyor. Peki siz ingiltere tarafından alınan bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlere paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Fiyat Tahmini Yatırımcıların İştahını Kabartıyor: Bitcoin 2021 Sonunda Ne Kadar Olacak

>> Kripto Paraların Düşüş Nedeni Ortaya Çıktı: BTC, ETH ve Ripple Neden Düşüyor