Bu Haftanın Otomotiv Haberleri: Sektör İyice Kızışıyor (5 – 12 Eylül)

Türkiye'de otomobil üretimi

Bu haftanın otomotiv haberleri gündem yaratmayı başardı. Yaşanan bazı gelişmeler bu kadar da olmaz dedirtti. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

.

Otomobil dünyası her hafta yeni gelişmelerle çalkalanıyor. Bunlardan bazıları kullanıcıları memnun ederken kimileri ise sadece kızdırıyor. Bu hafta bir Tesla sürücüsünün başına gelen olaydan Xiaomi elektrikli aracına kadar birçok habere bakıyoruz.

Bu haftanın otomotiv haberleri: Mad Max Fury Road araçları ve Xiaomi

Bu haftanın en önemli haberlerinden birisi de Mad Max Fury Road araçları oldu. Bu araçlar açık artırma ile satışa sunuldu. Lloyds Auctioneers and Valuers isimli müzayede evi açık artırma etkinliğini gerçekleştirecek. 25 ile 26 Eylül arasında gerçekleşecek olan bu etkinlik fazlasıyla heyecanlı geçecek.

Bu haftanın otomotiv haberleri

Bu haftanın belki de en önemli haberi Xiaomi ile ilgili siz bu şirketi her ne kadar akıllı telefon üreten bir marka olarak bilseniz bile yine de o artık başka alanlara da kaydı. Ortaya çıkan bazı detaylara göre şirket elektrikli araç üretimine başlıyor. M1 isimli bu araçlar son derece ilgi çekecek gibi görünüyor.

Trafik kazalarında yeni düzenleme ve Tesla sürücüsünün yaşadıkları

Alınan yeni bir kararla birlikte trafik kazalarında hatasız olmak bir avantaj olmaktan çıkıyor. Normal şartlarda trafik kazası gerçekleştiğinde hatası olmayan tarafa bir tazminat ödenir. Değer kaybı tazminatı olarak bilinen bu ödeme bundan sonra yarı yarıya daha az verilecek. Türkiye Sigorta Birliği değiştirilmek istenen bu maddeyi destekliyor. Böylece vatandaşların mağduriyetlerinin giderilebileceği düşünülüyor.

Geçtiğimiz günlerde bir Tesla sürücüsü dava konusu oldu. Tesla aracının kendisine çarptığını iddia eden adam mahkemeye başvurdu. Polis incelemeleri sonucunda adamın aslında kendisini bilerek arabanın altına attığı ortaya çıktı. Tesla kamerası tüm oyunu gözler önüne serdi. Şirketin bazen bu tür sorunlarla karşı karşıya kaldığını söyleyebiliriz.

Tüm bu otomotiv haberleri içerisinde sizin favoriniz hangisi? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Automobile Piyasayı Kavurmaya Geliyor: Gerisini Tesla Düşünsün

>> Tesla Yapay Zeka Sistemini Kiralamak Artık Mümkün: Fiyatı Çok Uygun Olacak


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here