Tesla Yapay Zeka Sistemini Kiralamak Artık Mümkün: Fiyatı Çok Uygun Olacak

Tesla elektrikli araçlarda kullanılan

Dünyanın en büyük elektrikli otomotiv devi olarak bilinen Tesla yapay zeka sistemini kiralamak isteyenler için büyük bir fırsat başlattı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

.

Otomobil şirketleri genellikle yapay zeka sistemlerine önem gösteriyor. Otonom sürüş sayesinde sürekli olarak hizmetinizde bir şoförünüz varmış gibi hissedebilirsiniz. Araçlar kendi kendisini kullandığı için arka koltukta uyuyabilir veya film izleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman yine sürücü koltuğuna geçmeniz mümkün.

Bilim kurgu hikayesi gibi görünen bu özellikler aslında hiç uzak değil. Özellikle Tesla gibi markalar bu konuda son derece ısrarcı. Üstelik şirket şimdilerde bu hizmeti kiralamak isteyenler için bile yeni bir paket oluşturdu. Aylık ücret ödeyerek otonom sürüş hizmetinden yararlanmak mümkün.

Tesla yapay zeka sistemini aylık ödemeler halinde kullandıracak

Full Self-Driving ismi verilen yeni bir sistem sayesinde araçlarda siz hiçbir müdahalede bulunmadan kendiliğinden kullanım mümkün olacak. Bütün Tesla sahiplerinin kullanma imkanı yakalayabileceği bu sistemlerde ayrım yapılmayacak. Ancak yapay zeka sistemini kullanmak için belirli bir miktarda ücret ödemeniz gerekiyor.

Tesla yapay zeka sistemini

Tesla tarafından geliştirilen bu sistem aylık 199 dolar üzerinden fiyatlandırılıyor. Ayrıca bu hizmete sahip olmak için kullanıcıların HW3.0 ismi verilen bir bilgisayara sahip olmaları şart. Yapay zeka işlemleri gerçekleştiren bu bilgisayar 1500 dolar fiyat üzerinden satılıyor. Ayrıca isteyenler bu sistemleri sonsuza kadar satın alabilir.

Tesla otonom sürüş konusunda çok ciddi

Elektrikli otomotiv devi Tesla otonom sürüş konusunda hiç olmadığı kadar ciddi. Şirket daha şimdiden bazı kampanyalar başlattı bile. Mesela bu kiralama hizmeti çok büyük bir kampanya olarak görülebilir. Ayrıca isteyen bazı kişilerin bu tür hizmetlere sonsuza kadar sahip olma imkanı var.

Ağustos ayı içerisinde bu sistemlerin kullanıma sunulması bekleniyor. Ancak yaşanan bazı aksilikler nedeniyle biraz daha gecikebilir. Tesla 199 dolar gibi son derece uygun bir fiyat üzerinden kiralama hizmeti sunuyor. Peki siz Tesla tarafından sunulan bu otonom sürüş hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> İnsan Beynini Yönetebilecek Parazit Elon Musk Tarafından Açıklandı (Video)

>> İkinci El Otomobil Fiyatlarında Korkutan Bir Gelişme Yaşandı: Daha Yeni Zam Yapılmıştı

. . . .