Bu Samsung Modeli Artık Yazılım Desteği Almayacak: Bir Devrin Sonu!

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 serisi modelleri, yazılım desteğini sonlandırıyor. Artık yeni modele güncelleme gelmeyecek. İşte ayrıntılar.

Samsung’un amiral gemisi S serisinin en çok beğenilen akıllı telefon serisi arasında olduğunu söyleyebiliriz. Galaxy serisine ait tüm modeller, genellikle piyasada rakipsiz olarak karşımıza çıkıyor. Yıllardır Samsung ile Apple’ın akıllı telefon modellerinin kafa kafaya rekabet halinde olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar pazarda Huawei, Xiaomi veya Oppo gibi markaların başarısından söz edilse de, Samsung’un S serisindeki performansı takdire şayan nitelikte. Samsung’un S serisine ait bir model daha yazılım desteğini kesiyor. Performans olarak her ne kadar hala günü kurtaracak özellikler ile gelse de, yazılım tarafında artık eksik kalacağını söyleyelim.

Samsung Galaxy S9 Serisi Artık Yazılım Desteği Almayacak: Bir Devrin Sonu!

Samsung Galaxy S9 serisi 2018 yılında piyasaya sürülmüştü. Tasarım olarak kavisli ekran yapısı ile ilgi gördüğünü hatırlamaktayız. Bununla beraber yeni modeli, piyasadaki rakiplerinden farklı kılan birçok özelliği bulunuyordu. Örneğin 4K 60fps OIS destekli kamerasıyla piyasadaki akıllı telefonlardan başarılı bir konumdaydı. Snapdragon 845 ve Exynos 9810 işlemcisine sahip olan model, Türkiye’de de ilgi gören modeller arasında yer alıyordu. Tabii ki 2018 yılında, Türk Lirası’nın alım gücü biraz daha yüksek olduğu için amiral gemisi modeller daha fazla tercih edilmekteydi.

Söz konusu model piyasaya sürüldükten sonraki 4 yıl içerisinde sürekli güvenlik güncellemeleri ile karşımıza çıktı. Android sürümü olarak Android 8 Oreo ile gelen model sonraki yıllarda ise Android 9’a yükseltildi. Bununla beraber Samsung’un arayüzü olarak karşımıza çıkan OneUI güncellemelerini de her ay almaya devam etti. En son 2020’nin sonlarında OneUI 2.5 güncellemesi ile karşımıza çıkan cihaz cihazın artık güncelleme almayacağı kesinleşti.

Samsung’un 2018’de piyasaya sürdüğünü amiral gemisi serisinin yorumlarına baktığımızda, hala bu modeli kullananların olduğunu görmekteyiz. Zaten kullananların yorumuna baktığımızda ise, performans olarak hala beklentiyi, karşılayan bir model olduğu ifade ediliyor. Bu yüzden S9 serisinin artık güncelleme almayacak olması, performans açısından kullanıcıları etkilemeyecek.

İlgili Haberler

> Tecno Nightingale-N1 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İnceleme

> 4000 TL Altı Alınabilecek Fiyat Performans Telefonları!