Call Of Duty Hatası Can Sıkmaya Devam Ediyor

Beterin beteri var: Başka bir Call of Duty hatası oynayanları da görünmez yapıyor
Google News Abone Ol

Önce helikopterler sonra da kamyonlar ve hatta insanlar. Call of Duty oynayanlar, “kurtulduk” dedikleri görünmezlik hatası ile yine karşı karşıya.

Uzun uğraşlar sonucu çözüldüğü sanılan sorun yine hortladı. Call of Duty: Warzone oyuncuları yine görünmezlik şikayetlerinden mağdur.

Geçen Aralık, saldırı helikopterlerinde görülen görünmezlik hatası için güncellemeler geldi. Gelgelelim şimdi de oyunun Armored Royale isimli modunda insanları çileden çıkarıyor. Bu oyun türünde bir grup asker zırhlı ve silahlı bir kamyonu kullanabiliyor. Ne var ki bu hata da öncekiyle benzer. Daha önceden yolcu kulesiyle ilgili yaşanan bu sorun oyuncuların aynı şeyin hortladığını düşünmesine sebep oldu.

Yapımcılar daha önceki sorunu çözmek için oldukça komik bir geçici çözüm kullandılar. Öncelikle kısa vadede oyundan helikopterleri tamamen kaldırdılar. Şimdi yine aynı çözümün kullanılması ise zor. Kamyonlar olmadan bir kamyon modu yeterince mantıksız. Bu durumda çözüm şimdilik oyun modunu kapatmak gibi görünüyor. Tahminimize göre sorun oyunun temel araç mekaniklerinde yatıyor. Eğer bu sorun köklü bir çalışmayla çözülmezse karşımıza çıkmayı sürdürecek.

Beterin beteri var: Başka bir Call of Duty hatası oynayanları da görünmez yapıyor

Call of Duty: Warzone için satılan bir görünüm paketinde yaşanan bir hata sonucunda oyuncular bu sefer de kendileri görünmez oldular. Oyuncular satın aldıkları kıyafeti giydiklerinde rakiplerine kısmen görünmez oluyorlar. Özellikle belli mesafelerde bu sorun kullanıcılara isteyebilecekleri en iyi kamuflajı sağlıyor.

Bu hataya sahip kıyafeti giyen oyuncular uzaklaştıkça görmesi daha zor bir hal alıyorlar. Rakip oyuncular, bir dürbünle bakarken ya da uzaktan nişan alırken ancak yaklaştıklarında bu görünümdeki kişileri fark edebiliyorlar. Bu hatadan yararlanan oyuncuların sadece silahları ve kafası görünebilir oluyor. Mesafe arttıkça bu durumdan faydalanan kişileri ciddi oranda görünmez hale getiriyor. Özellikle bu durum, görsellerin mesafelere göre aldıkları farklılıklardan meydana geliyor.

Tüm bu sorunlara rağmen Warzone’a olan ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle bu oyun sayesinde Call of Duty, 2020 yılında 100 milyon aylık oyuncu sayısını yakaladı. Sürpriz olmayacak şekilde Activision, oyunun gelecek versiyonlarını da Warzone ile bağlantılı olarak sürdürecek.

Diğer haberler:

>> Steam Oyunları Büyük İlgi Görüyor: Rekor Üstüne Rekor Kırıldı

>> Activision Modern Warfare Karakteri Yüzünden Davalık Oldu


CEVAP VER